Gündem

Camide biber gazlı müdahale

1 hafta önce

biber gazı

Camiye giden Furkan Vakfı üyelerine polis biber gazlı müdahalede bulundu.

Bazı kişileri polis boğazından tutarak gözaltına aldı. Furkan Vakfı üyeleri o anları, "Camide biber gazlı müdahale! Yazıklar olsun, yazıklar olsun!" notuyla paylaştı.

 

Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul'un "İtikafı yapacağız, buyursunlar engel olsunlar" açıklamasının ardından Furkan Vakfı'na camide biber gazlı müdahale yapıldı.

 

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Ramazan'da 'kendini ibadet etmeye adama ve dünya işlerinden uzak durma' anlamına gelen 'itikaf'ı yapacaklarını dile getirdi. Kuytul'un "İtikafı yapacağız, buyursunlar engel olsunlar" açıklamasının ardından, Gaziantep'te bir camide toplanan Furkan Vakfı üyelerine biber gazı ile müdahale yapıldı.

 

Gaziantep'teki müdahalenin ardından Furkan Vakfı'ndan 8 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
İlgili konular

bomba

Afganistan'da cuma namazı sırasında bomba patlatıldı: 12 ölü

2 gün önce

Afganistan'ın başkenti Kabil'in dışındaki bir camide meydana gelen patlamada 12 kişinin vefat ettiği ve çok sayıda yaralıların olduğu bildirildi....Devamını oku
cübbeli

'Cübbeli Ahmet Hoca, Furkan Vakfını suçladı

1 hafta önce

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul'un çağrısı sonrası Gaziantep'te 3 ayrı camide yaşananları CHP ile irtibatlandırdı....Devamını oku