Yaşam

Canlı yayında muhabire tokat atan Sarıkaya görevine döndü

11 ay önce

Sarıkaya

Muhabir Ahmet Demir’e tokat attıktan yaklaşık 2 ay ortadan kaybolan Muharrem Sarıkaya, ‘ikinci şans’ başlığıyla kaleme aldığı yazıda geri döndüğünü duyurdu.

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu canlı yayında yayına gelerek ses sorununu çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir’e tokat atan Muharrem Sarıkaya görevine döndü.

 

Yaklaşık 2 ay sonra tekrar habertürk.com.tr’de 'İkinci şans' başlığıyla bir yazı yazan Sarıkaya, döndüğünü duyurarak, Demir hakkında, “Yargıda uzlaşarak helalleştim” dedi.

 

Demir ile, “yargıda uzlaşarak helalleştim" diyen Sarıkaya, döndüğünü şu ifadelerle aktardı:

 

“İnsan yaşamında istemeden yapıp, anında pişman olduğu olaylar vardır.

 

Benim de başımdan geçti; medeni bir toplumda yaşayan bireyler olarak yapılması gereken ne varsa yapıldı.

 

Bir anda öfke kontrolü yapamamanın yarattığı refleksle muhatabını rencide edici bir hareketin faili olarak, muhatabımdan özür diledim.

 

Yargıda uzlaşarak helalleştim; medya grubumuzda temsile dair görevlerimden de istifa ettim...

 

Kısaca vicdanen ve etik açıdan, kusurlu bir davranışın sahibi olarak yapılması gerekenleri yaptım.

 

Belirli bir süre de yazılarıma ara verdim…

 

Gazetecilikten başka hiçbir işi olmayan, 43 yılını sadece yazmakla geçiren bir yazar için yazılarından uzak kalmanın ne demek olduğunu biliyorum.

 

Bu süreçte tesellim, bireyi olmaktan gurur ve onur duyduğum Türk insanının bağrının ve vicdanının ne denli güçlü olduğunu da bana bir kez daha göstermesiydi.

 

Yolda, otobüste, metroda, trende; o kadar çok mesaj ve telefon aldım ki…

 

Kimi, “Defalarca özür diledin, buna rağmen hak etmediğin ölçüde küfür ve linçle karşılaştın; bu kadarı da fazla ama…” dedi...

 

Bazıları, “Bunlara karşı, ne yanıt verdin, ne dava açtın; hoşgörülü davrandın... Yazılarına başla…” cümleleri ile yaklaştı.

 

Ciner Medya Grubu yöneticilerimin, meslektaşlarımın ve arkadaşlarımın bana karşı tutumları, destekleri de en büyük tesellim oldu.

 

Bütün bunları bana tanınan ikinci şans olarak görüyorum…

 

İkinci şansın üçüncüsü olmadığını da biliyorum.

 

Bu bilinçle tekrar merhaba diyorum…”İlgili konular

konya

Konya’da 10-15 kişilik ülkücü grup gazetecilere saldırdı

10 ay önce

Konya’da Gazeteci Umut Yaygır ve Özcan Saraç, bir lokantada yemek yedikleri sırada 10-15 kişilik ülkücü oldukları iddia edilen bir grubun saldırısına maruz kaldı. Saldırı talimatının MHP’li Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu’nun verdiği öğrenildi....Devamını oku
Gazeteci

Muhalif Rus gazeteciden Ukraynalı mültecilere Nobel madalyası

10 ay önce

2021 Nobel Barış Ödülü’nün sahibi muhalif Rus gazeteci Dimitri Muratov, Nobel madalyasını Ukraynalı mültecilere bağışlayacağını açıkladı....Devamını oku