Gündem

Çeşme'de hortum dehşeti: 16 yaralı!

1 yıl önce

hortum

İzmir'in Çeşme ilçesinde hortum ve aşırı rüzgâr sebebiyle 16 kişi yaralandı. Alaçatı Mahallesi'nde hortum ve aşırı rüzgâr sonucu bir vinç inşaat alanındaki işçi barakalarının üzerine devrildi.

İzmir'in Çeşme ilçesi sabahın erken saatlerinde hortum dehşetini yaşadı. İlçede bazı araç ve tekneler de hortum ve fırtınadan zarar gördü.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, şahsi Twitter hesabında, Afet ve Acil Durum (AFAD) Başkanlığı ve ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü, durumun stabil olduğunu kaydetti.


ARABALARI 8-10 METRE HAVAYA KALDIRIP BİNALARIN ÜZERİNDEN AŞIRMIŞ

 

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Çeşme ilçesinde incelemelerde bulundu. Köşger, gazetecilere yaptığı açıklamada, ihtiyaç duyulan tüm ekiplerin bölgeye seferber edildiğini belirterek, şunları söyledi: "Daha önce İzmir'de görülmemiş bir vak'a yaşandı. Bu oldukça kuvvetli bir hortum. Şimdi sahili gezdik. Özellikle Alaçatı Port bölgemizde araçları 8-10 metre havaya kaldırıp binaların üzerinden aşıp diğerlerinin üzerine atmış ve oldukça fazla araçta tahribat olduğu anlaşılıyor."

 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER: ZARAR BÜYÜK

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Twitter hesabında, "Çeşme Alaçatı Port civarında oluşan hortumun maddi zararı büyük. AKS ekiplerimiz başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi tüm kurumsal gücüyle vatandaşlarımızın yanında." ifadelerini kullandı.

 

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ise, "Yeryüzündeki cennet Çeşme akşam 09:00 sularında cehennemi yaşadı." ifadelerini kullandı.İlgili konular

askıda ekmek

Türkiye’nin utanç fotoğrafı: Sabah 07.10'da askıda ekmek kuyruğu

10 ay önce

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmir'in Buca ilçesinde soğuk havaya rağmen ucuza ekmek almak için kuyruk oluşturan yurttaşların fotoğrafını TBMM kürsüsünden göstererek, "Bu, Türkiye’nin utanç fotoğrafıdır" dedi....Devamını oku
barış

Barış buluşmasında 2 ölü, 1 yaralı

1 yıl önce

Ağrı'nın Patnos ilçesinde barışmak için bir araya gelen husumetli iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi ölürken, 1 kişi de ağır yaralandı....Devamını oku