Yaşam

Çeşme’de kumsaldaki 1500 liralık localar kaldırıldı

2 yıl önce

şezlong

İzmir'in Çeşme ilçesindeki ünlü Altınkum plajına gelen tatilciler, işletmelerin kiraladığı şezlong ve günlüğü 1500 lira olan localar nedeniyle denize girilecek alanların kısıtlandığını belirterek tepki göstermesinin ardından, localar iş makinalarıyla kaldırıldı.

Yaklaşık 50 kilometrelik sahil kıyısı ve 50’nin üzerinde plajıyla, turizmin gözde merkezlerinden olan Çeşme’de, vatandaşlar, çeşitli işletmelerin kumsallara koyduğu şezlong ve günlüğü 1500 liralık ahşap localar nedeniyle denize girecekleri alanların kısıtlandığını belirterek, tepki gösterdi.


İnce taneli ve altın rengi kumuyla gözde sahillerden biri olan Altınkum’daki özel işletmeler de vatandaşın tepkisine neden oldu. Bunun üzerine Çeşme Belediyesi harekete geçti.


Belediye ekipleri tepkilere neden olan locaları iş makineleriyle sahilden kaldırdı. İşletmeye ise herhangi bir cezanın kesilmediği öğrenildi.İlgili konular

yangın

Çeşme'de orman yangını

1 yıl önce

Yangına havadan ve karadan müdahale edilirken, rüzgâr söndürme çalışmalarını olumsuz etkiliyor...Devamını oku
polis

Hırsızlıkla suçlanan polis memuru intihar etti

1 yıl önce

İzmir’de bir komiser yardımcısının güneş gözlüğünün çalındığı olayda hırsızlıkla suçlanan 21 yıllık polis memuru, hakkında açılan soruşturmaya ve evinde yapılan aramaya dayanamayarak intihar etti. Kaybolan gözlüğün ise karakolda başka bir yerde bulunduğu öğrenildi....Devamını oku