Yaşam

Cezaevi yönetimi, Selahattin Demirtaş'ın Efsun'unu “müstehcen” buldu

1 hafta önce

Efsun

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Efsun kitabı, Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi Müdürlüğü tarafından tarafından “müstehcen” bulundu.

2016 yılından beri tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Edirne F Tipi Cezaevi’nde yazdığı Efsun kitabı, Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi Müdürlüğü tarafından “müstehcen” bulunarak tutuklu Mustafa Taştan’a verilmedi.

 

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi tutulan Mustafa Taştan’a gönderilen Efsun kitabına ilişkin cezaevi müdürlüğü Eğitim Kurulu Başkanlığı, kitabın verilmemesi yönünde karar verdi.

 

Kurul kararında, “Yayınların içerik olarak müstehcen içeriklere sahip olmasından dolayı kurum güvenliğini tehlikeye düşürebileceğinden basılı yayının hükümlüye verilmemesine” ifadelerine yer verdi.

 

Taştan: kitap yasak değil, karar keyfi


Karara itiraz edeceğini belirten Taştan, gönderdiği mektubunda “Cezaevi idaresi bana gelen Efsun kitabını resmen karalayıcı ve temelsiz gerekçelerle yasak olmadığı halde vermedi. Kültür Bakanlığı bandrolü bir kitap keyfi hukuki olmayan gerekçelerle tarafıma verilmemiştir. Gerekli hukuki başvuruları yaptım ve sonuna kadar da takipçisi olacağım. Bu keyfi bir karar ve karalama politikasıdır” dedi.İlgili konular

Demirtaş Erdoğan

Demirtaş’tan Erdoğan’a: Tecridi kaldır, Öcalan ne söyleyecek dinleyelim

4 gün önce

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Erdoğan'ın "Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek; kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var" açıklamasına yanıt verdi....Devamını oku
HDP’li Garo paylan

5 Ocak gün özeti

2 hafta önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz....Devamını oku