İnsan Hakları

Cezaevinde hücrede tutulan bir KHK’lı daha kanser oldu

1 hafta önce

ali ünal

Bir KHK’lı memur daha cezaevinde kansere yakalandı.

Dört yıldır Kırşehir Cezaevinde olan Ali Osman Ünal’a iki gün önce pankreas kanseri teşhisi konulurken, Ünal, şu anda tek başına karantina hücresinde kalıyor.

Kırşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde 4 yıl 2 aydır tutuklu bulunan matematik öğretmeni Ali Osman Ünal’a (49) pankreas kanseri teşhisi konulması üzerine tedavi için Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne günü birlik getirilip götürülürken, Ünal'ın şu anda cezaevinde karantina koğuşunda kaldığı öğrenildi.


Sadece yoğurt yiyebilen Ünal kanserli bir hasta olarak cezaevinde tek başına tutuluyor. Pataloji Raporu’na göre 4 Kasım’da teşhis için hastaneye götürülen Ali Osman Ünal’a 17 Kasım 2020’de teşhis konulduğu görülüyor.


Aslında matematik öğretmeni olan Ali Osman Ünal, 2010’dan itibaren Aile ve Sosyal Bakanlığında memur olarak çalışmaya başlamış, ihraç edildikten sonra Cemaat soruşturmaları kapsamında iki ayrı davada yargılanan Ünal’a toplam 11,5 yıl ceza verildi.

 

ali ünal


İlgili konular

öğretmen

KHK’lı öğretmenin tarlası kundaklandı

21 saat önce

Eski KHK’lı Celalettin Tokmak Sivas’taki köyünde çiftçilik yaparak hayatını kazanmaya çalışıyordu. KHK’lı Tokmak’ın tarlası yakıldı. Akşam saat 7 civarında başlayan yangının kundaklama olduğu belirtiliyor....Devamını oku
bebk

Türkiye’nin ‘bebek mahkum’ utancı

1 hafta önce

Türkiye, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü cezaevlerinde tutulan binlerce çocuk ayıbıyla yaşıyor. Adalet Bakanlığı uzun süredir verileri paylaşmadığı için cezaevlerinde şu an kaç çocuğun olduğu kesin olarak bilinmiyor. Cezaevi ile henüz anne karnındayken tanışan Murat Meci de onlardan sadece biriydi. Murat çektiği onca sıkıntının ardından 9 aylıkken cezaevinden çıktı. Ancak binlercesi hala demir parmaklıklar ardında....Devamını oku