İnsan Hakları

Cezaevinde kol saatine de yasak getirildi

2 yıl önce

Cezaevinde kol saatine de yasak getirildi


Patnos L Tipi Cezaevi'nde bir tutukluya gönderilen kol saati "yasak" denilerek alınmadı. Cezaevi yetkilisi, saati inceleyecek teknik ekip olmadığı gerekçesiyle içeri almadıklarını söyledi. 
 
Ağrı'nın Patnos ilçesinde bulunan L Tipi Cezaevi'nde bir tutukluya gönderilen kol saati kendisine verilmedi. "Yasak" denilerek cezaevine alınmayan saat, emanete konuldu. 
 
Konuya ilişkin aradığımız cezaevi yetkilisi, durumu doğruladı. Yeni gelen müdürün kararı doğrultusunda cezaevine saat alınmayacağını belirten yetkili, "Cezaevinde saati açarak içinde inceleme yapabilecek bir teknik ekip olmadığı için dışarıdan gelen saatleri almıyoruz. Yeni müdürün kararı bu doğrultuda" dedi. 
 
Aynı cezaevinde bulunan gazeteci Aziz Oruç da kendisine gelen kitap, mektup ve kıyafetlerin verilmediğini ifade etti. 


İlgili konular

yerlikaya

Vali Yerlikaya açıkladı: Yasak devam ediyor

6 ay önce

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, buzlanma ve kar temizleme çalışmaları nedeniyle motosiklet ve elektrikli scooterların trafiğe çıkış yasağının sürdüğünü açıkladı. Yerlikaya, motokuryelik yasağının da devam ettiğini vurguladı....Devamını oku
bolu

Bolu’da, 15 Eylül’e kadar ormanlara giriş yasağı getirildi

1 yıl önce

Bolu’da, orman yangınlarını önlemek amacıyla 15 Eylül tarihine kadar ormanlara giriş yasaklandı. Tabiat ve milli parklar dahil ormanlık alanlarda piknik ateşi yakmak da yasak edildi....Devamını oku