İnsan Hakları

Cezaevlerinde covid kaynaklı bir ölüm daha; 1 haftada 5 can gitti!

1 ay önce

cezaevi*kovıd

Türkiye’deki cezaevlerinde kovid kaynaklı ölümlere her gün yenileri ekleniyor. Son 1 haftada korona virüsü nedeniyle cezaevinde hayatını kaybedenlerin sayısı 5’e yükseldi.

Son ölüm haberi Kocaeli’den geldi. 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde bilgisayar öğretmeni Şerif Vatansever de koronadan hayatını kaybetti. Vatansever, henüz 47 yaşındaydı. Koğuşunun tamamı korona olan Vatansever, hastalığı ilerledikten sonra hastaneye kaldırılmıştı. Ancak 1 haftalık yaşam mücadelesini kaybetti.

 

Önceki gün de Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunun Yarbay Erdal Kılınç, yine koronadan vefat etmişti. Nisan ayının başında virüse yakalanan Kılınç, ancak geçen hafta hastaneye kaldırılabilmişti. Entübe edildi. Ancak kurtarılamadı.

 İlgili konular

hdp

HDP binasına silahlı saldırı: Parti çalışanı Deniz Poyraz hayatını kaybetti

4 gün önce

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir binasına bugün sabah saatlerinde saldırı düzenlendi. HDP Basın Bürosu, saldırıda Deniz Poyraz isimli bir parti çalışanının hayatını kaybettiğini duyurdu....Devamını oku
ikili

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in eşi Ziynet Sertel hayatını kaybetti

3 hafta önce

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel’in kendisi gibi gazeteci olan ve bir süredir kanser tedavisi gören eşi Ziynet Sertel hayatını kaybetti....Devamını oku