Politika

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Ahi Evran diyarında esnaflara seslendi!

1 ay önce

esnaf

Esnafların piri Ahi Evran Veli'nin diyarında esnafları ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün Türkiye'de en büyük sorunu yaşayan esnaflarımızdır. Dükkanları aylardır kapalı, geçinemiyorlar." diye konuştu.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nu ziyaret ederek proğramına başlayan Kılıçdaroğlu, esnafların piri Ahi Evran Veli'nin diyarında esnafı ziyareti yaptı. Ardından Kılıçdaroğlu, esnafların sorunları ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

 

"Bugün Türkiye'de en büyük sorunu yaşayan esnaflarımızdır. Dükkanları aylardır kapalı, geçinemiyorlar. Sorunları var, halka hizmet edemiyorlar. Arzu ettikleri destek bugüne kadar sağlanmadı. Dolayısıyla orada bir yangın var. Onların feryatlarına bizim tercüman olmamız lazım. Duymayan kulaklara duyurmamız, görmeyen gözlere göstermemiz lazım. Ahi Evran'ın mekanında esnafın dertlerini dillendirmek bizim boynumuzun borcudur. Biz toplumun en zayıf halkalarının tercümanı olmak zorundayız. O insanlara destek vererek yanında durmak zorundayız. Onların bir tarafa atılmasını asla kabul etmeyiz, doğru bulmayız."

 İlgili konular

destici

Mustafa Destici; Kılıçdaroğlu ve Akşener ile ne konuştuğunu açıkladı

10 saat önce

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın programına katıldı. Destici, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'le ne konuştuğunu açıkladı....Devamını oku
danışman

Kılıçdaroğlu yeni danışman atadı

3 gün önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisine danışman olarak yeni bir ismi daha atadığı ortaya çıktı....Devamını oku