Politika

CHP Sözcüsü Öztrak, 'Semra Güzel' hakkında konuştu: Gereğini yaparız

4 ay önce

öztrak

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, PKK'li bir teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin, "Biz CHP olarak, elinde silahla poz veren bir teröristle yan yana fotoğraf çektirmeyi asla kabul edemeyiz. Gereğini yaparız" diye konuştu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde bir araya geldi.

 

MYK sırasında basın toplantısı düzenleyen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın ekonomik uygulamalarına yönelik  "Millette yiyecek, içecek, eğlenecek hal bırakmadı. Bu mekanlar nasıl ayakta duracak? Millet artık bırakın eşiyle dostuyla dışarıda bir yemek yemeyi ve eğlenmeyi, evindeki tencereyi nasıl kaynatacağını düşünüyor. Bir ürünün vergisi ederinden fazla olmaz. Devlet fiyatını belirlediği mallara 1 gecede 2 katından fazla zam yapmaz. Bu olsa olsa haraç olur. Milletten haraç almak da siyasi eşkıyalıktır. Yılbaşı gecesi yapılan zamlar, siyasi eşkıyalığın daniskasıdır" şeklinde eleştirilerde bulundu.

 

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan CHP'li Öztrak, öldürülen PKK'li teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin fezleke görüşmesiyle ilgili partisinin tutumunun sorulması üzerine, "Geçen hafta zaten tutumumuzu çok net ifade etmiştim. 'Terör kırmızı çizgimizdir' diyerek gereğini de yapacağımızı söylemiştim. Biz CHP olarak elinde silahla poz veren bir teröristle yan yana fotoğraf çektirmeyi asla kabul edemeyiz. Gereğini yaparız" diye cevap verdi.

 

 İlgili konular

öztrak

CHP'li Öztrak: 6 partinin genel başkanları 12 Şubat'ta bir araya gelecek

3 ay önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 6 siyasi partinin genel başkanının güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması kapsamında bir araya geleceğini söyledi. ...Devamını oku