Politika

CHP Sözcüsü Öztrak: Türkiye her gün biraz daha geriye gidiyor

2 hafta önce

öztrak

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Malatya'nın Darende ilçesinde yurttaşlarla bir araya gelerek onların yaşadıkları sorunlarını dinledi.

CHP'li Öztrak, "Bu tek adam parti devleti rejimine geçişin düğmesine basıldığından bu yana Türkiye her gün biraz daha geriye gidiyor. Ne kadar kurum varsa yıprandı" diye konuştu.Türkiye'nin birçok şehrinde yurttaşların kendilerine 'Kurtarın bizi' dediğini belirten Öztrak, konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Ülke çok kötü yönetiliyor. Yıllardan beri aslında çok kötü yönetiliyor, ama şimdi gerçekten bu kötü yönetimin bedelini çok ağır ödemeye başladık. Bir tarafta yanlış ekonomi politikaları var. Çalışanı, üreteni, çiftçiyi esnafı eziyor, rantiyeyi abat (şen) ediyor. Ülke borçla büyüdü, yıllarca. Öbür tarafta devlet krizi var. Bu tek adam parti devleti rejimine geçişin düğmesine basıldığından bu yana Türkiye her gün biraz daha geriye gidiyor. Ne kadar kurum varsa yıprandı.”

 İlgili konular

öztrak

CHP'li Öztrak Erdoğan'a yine sordu: 128 milyar doları kimlere sattınız?

3 saat önce

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Erdoğan'a seslenerek, "Lafı eğip bükmeyin, iftira etmeyin, kem söz söylemeyin... Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarını kimlere sattınız bir an önce açıklayın" diye tekrar sordu....Devamını oku
kaya

CHP'li Yıldırım Kaya: Bu ülkenin askerlerine eziyet etmekten vazgeçin

9 saat önce

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) yönetim kurulunun İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması için “Başta Genel Başkan olmak üzere yönetim kurulu üyeleri görevden alındı. Yerine kayyum atandı. Baskıyla, tehditle, yıldırma politikasıyla bu ülkenin askerlerine eziyet etmekten vazgeçin” dedi....Devamını oku