Politika

CHP: Tek adaylı kura olmaz

3 gün önce

chp

Yarın gerçekleştirilecek kura çekiminin tek adaylı olabileceği iddiaları hakkında CHP'nin Menemen Belediye başkanvekili adayı Deniz Karakurt, "4-5 gözlemci arkadaşımızla beraber orada olacağım. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımız katılmayacak. Tepkimiz devam ediyor. Gitmezsek tek adayla kura çekilir gibi bir şey yok" açıklamasını yaptı.

CHP'li meclis üyeleri dünkü toplantıya tepki olarak katılmadı. Protestolarını devam ettireceklerini belirten CHP'li meclis üyeleri, ancak bunun tek adaylı kura anlamına gelmediğini söyledi. CHP adayı Deniz Karakurt, şu açıklamayı yaptı:

 

"Bu tarz şeylere imkan tanımamak için katılacağız. 4-5 gözlemci arkadaşımla beraber orada olacağım. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımız katılmayacak. Tepkimiz devam ediyor. Meclisin toplanması için yarın 8 üyenin orada olması yeterli. Yarın kura işlemi yapılacak. Gitmezsek tek adayla çıkabilirler gibi bir şey yok. Bilinçli olarak algı yaratıyorlar. Biz burada hukuki bir duruş sergiliyoruz. Menemen halkının iradesi var. Bunu yok sayamayız. Öyle bir şeyi asla yapmayacağız. Yarın gidip kurayı çekeceğiz."

 İlgili konular

chp

CHP'nin yeni sistem önerisi: Güçlü Parlemanto, sembolik Cumhurbaşkanlığı 

2 gün önce

CHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden parlamenter sisteme geçiş amacıyla yaptığı çalışmaları bitirdi. Yapılan çalışmada, eski sistem yerine güçlendirilmiş ve yetkileri artırılan yeni parlamenter sistem taslağı hazırlandı. Hazırlanan çalışmaya göre, Cumhurbaşkanlığı makamı ‘sembolik’ olacak....Devamını oku
akşener

Akşener'de 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasına girdi

3 gün önce

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasına girerek, "İstediğini söyleyen istemediğini duyarmış" deyimini kullandı....Devamını oku