Politika

CHP'den 274 günde 369 kadın öldürüldü raporu

1 hafta önce

suc

İktidar tarafından, Türkiye'deki kadın cinayetleri oranının yılbaşından beri yüzde 29 düştüğünü açıklanmıştı. CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, son yıllarda artak kadın cinayetleri nedeniyle, ‘Kadın Cinayetleri Raporu' hazırladı. Rapora göre, 2020 yılının ilk dokuz ayında 369 kadının katledildiğini ortaya çıktı. Tığlı’nın hazırladığı rapora göre, 2003 yılında, Türkiye'de erkekler tarafından öldürülen kadın sayısı 83 idi.

 

17 yıldaki artış yüzde 344.5 oldu.

 

“Kadınlara yönelik şiddet eğilimleri, hedef göstermeler ve siyasilerin medya yolu ile yaptıkları açıklamalar meşru hal almaktadır. İktidarın koruyamadığı kadınlar, öldürülmekte ve tecavüze uğramaktadır’’ dedi.
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, ‘‘Kadınların can güvenliğini tehdit eden ve tecavüze neden olan hiçbir koşula müsamaha gösterilemez. Kadın cinayetlerinde işlenen suçları gerçekleştirenler iyi hal uygulamalarından yararlandı. Bu uygulama kaldırılmalıdır” tepkisini gösterdi.

 

 İlgili konular

kilis

Kilis'in yeni belediye başkanı belli oldu

2 saat önce

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut'un hayatını kaybetmesinden sonra belediye meclisinde yeni başkan için seçim yapıldı. AKP’li Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Servet Ramazan seçim sonrası yeni başkan oldu....Devamını oku
akp

AKP'de çatlak... Belediye başkanı ihraç edildi

1 gün önce

AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AKP Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın partiden ihraç edildiğini duyurdu. Işıklı, "Hiç kimse Cumhurbaşkanı sayesinde oturmuş olduğu koltuğu lekeleme hakkına sahip değildir" dedi....Devamını oku