Politika

CHP'li Abdüllatif Şener Erdoğan'a: Yanlış işlerle uğraşıp başına bela alma!

2 yıl önce

CHP'li Abdüllatif Şener Erdoğan'a: Yanlış işlerle uğraşıp başına bela alma!


CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Haziney'e devredilmesine ilişkin konuştu. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.
 
CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi.
 
CHP Konya İl Başkanlığı 37. Olağan İl Kongresi’ne katılan Abdullatif Şener özel açıklamalarda bulundu.
 
Sözcü'nün haberine göre; CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin hazineye devredilmesi üzerinden eski yol arkadaşı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uyarılarda bulunan Şener, “Tayyip Erdoğan’a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem böyle yanlış işlere girmesin.
 
Çünkü 12 Eylül’den sonra da hisseleri hazineye devretmeye çalışanlar oldu ve hüsrana uğradı. Erdoğan’da hüsrana uğrar” diye konuştu.
 
“NEREDE BİR PARA KAYNAĞI VARSA ERDOĞAN ORAYA UZANIYOR”
 
“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bankalara ve paraya çok özel bir ilgisi var” diyen Şener şu ifadeleri kullandı; “İş Bankası’nın hisselerinin Hazineye devredilmesiyle amaçlanan birkaç başlık var. Tayyip Erdoğan’ın bankalara ve paralara çok özel merakı var.
 
Kredi musluklarını istediği gibi açıp kapatmak istiyor. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor”
 
“PARA YETMEYİNCE İŞ BANKASINDAKİ HİSSELERE GÖZ DİKTİ”
 
İş Bankası’nın hazineye devredilme teşebbüsünün bütün yerli ve yabancı sermayeyi ürküteceği uyarısında bulunan CHP Konya milletvekili Abdüllatif Şener, “Geçen hafta Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Varlık Fonu’nun içerisindeki bankaların sınırsız borçlanabileceğini ve de belli bir firmaya bankacılık sınırları dışında da kaynaklarının tamamıyla borç verilebileceğine ilişkin bir yasal düzenleme yaptılar.
 
Varlık Fonu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tayyip Erdoğan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili de damadı Berat Albayrak. Bunların altında Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası var. Tayyip Erdoğan buradaki paralara göz dikmiş.
 
Şimdi bu para da yetmeyince İş Bankası’ndaki hisselere göz dikti. Ama bu hukuka ve Atatürk’ün vasiyetine aykırı” ifadelerini kullandı.
 
“CHP TEK KURUŞ PARA ALMIYOR”
 
CHP’nin İş Bankasındaki hisselerinden tek kuruş dahi almadığını vurgulayan Abdüllatif Şener, “CHP İş Bankası hisselerinden tek kuruş para almıyor.
 
Sadece burada CHP’yi temsilen 4 üye var. CHP’nin payları Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na gidiyor. CHP’nin burada para kazanıyormuş gibi bir düşüncesi olan varsa da yanlış bilgilendirilmiştir” diye konuştu.


İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku