Politika

CHP'li Altay: Ey İstanbul Savcısı, bir saygısızlık arıyorsan burada!

1 ay önce

altay

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit cenazesinde dirseğini tabuta dayayarak yaptığı konuşmayı hatırlatıp "Ey İstanbul Savcısı, bir saygısızlık arıyorsan burada" diyerek ihbarda bulundu.

Altay mecliste düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik "Fatih Sultan Mehmet türbesine girerken ellerini arkada kavuşturduğu" gerekçesiyle hakkında ön inceleme başlatılmasına sert tepki gösterdi.

 

Altay, "Fatih Sultan Mehmet'in tablosunu asırlar sonra hak ettiği yere taşıyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza 'Fatih Sultan Mehmet'e saygısızlık yaptın' diye mercimek büyüklüğünde bir beyin bile demez. Şu ülkenin, iktidarın, yargının haline bakın. Sayın Ekrem İmamoğlu da partimiz de bu konuda rahattır. Ama bu tablo milleti güldürüyor, güldürürken düşündürüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısının böyle bir ihbardan yola çıkarak İmamoğlu'nun yargılanması için ön inceleme başlatmasını neyle nasıl izah edeceğiz?" diye konuştu.

 

"O zaman bu fotoğraf suçsa ben de bir saygısızlık ihbarı yapayım" diyen Altay, Erdoğan'ın şehit cenazesinde dirseğini tabuta dayadığı fotoğrafı delil göstererek, "Şehitlere saygı hepimizin önceliğidir. Beyefendi dirseğini tabuta atmış, önünde mikrofon, nutuk atıyor. Ey İstanbul Savcısı, bir saygısızlık arıyorsan burada. Şehitler bizim kutsalımızdır, şehit tabutu omuzda alınır. Tabutun tepesine dirsek konulup nutuk atılmaz. Sayın savcı bir soruşturma açacaksan al sana belge." şeklinde ihbarda bulundu.

 İlgili konular

Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu'ndan örgüt içi çekişmelere uyarı: Kavga edeni kapıya koyacağız

1 gün önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti örgütüne seslenerek, "Sürekli birbirlerini yiyen bir örgüt istemiyorum, kim kavga ederse kapının önüne koyacağız" uyarısını yaptı....Devamını oku
polis

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a saldırıda 3 tutuklama

4 gün önce

Aydın'ın Didim ilçesinde Belediye Başkanı Deniz Atabay ile avukatına sopayla saldırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 3'ü tutuklandı....Devamını oku