Politika

CHP'li Altay'dan 'Semra Güzel' açıklaması: Görüntüler kabul edilemez

1 yıl önce

altay

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in öldürülen bir PKK’lıyla 5 yıl önce çektirdiği fotoğraflara ilişkin olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun sessiz kaldığı yönündeki eleştiriler hakkında, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun vekiliyim. Hiçbir siyasetçinin ve örgütün teröre, teröriste desteğini ve ilişkisini kabul etmemiz mümkün değildir" diye konuştu.

CHP Grup Başkan Vekili Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Altay'a, toplantının ardından basın mensupları tarafından HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Adıyaman'da 2017'de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Volkan Bora ile fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu'nun sessiz kaldığı yönündeki eleştiriler soruldu. Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapmaması ve bu durumun AK Parti'li milletvekilleri tarafından eleştirilmesiyle ilgili soruya Altay, şöyle cevap verdi:

 

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun vekiliyim. Parlamento Muhabirleri Derneği ziyaretimde de daha sonra bu konudaki yaklaşımımızı söyledim ve tekrar altını çizerek söylüyorum; hiçbir siyasetçinin ve örgütün teröre, teröriste desteğini ve ilişkisini kabul etmemiz mümkün değildir" 



İlgili konular

güzel

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığı kaldırıldı

11 ay önce

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması hakkında Karma Komisyon raporu Meclis Genel Kurulu'na geldi....Devamını oku