Politika

CHP'li Bakırlıoğlu: Hastanede yer bulamayan Covid-19 hastası öldü

2 hafta önce

bakırlıoğlu

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, 65 yaşındaki Covid-19 hastasının hastanelerde yer olmadığı için hayatını kaybettiğini söyledi.

Bakırlıoğlu, yer olmadığı için hastanelere kabul edilmeyen Dinçer Gergin’in fenalaşması üzerine Alaşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını iddia etti.

 

Düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de artan Koronavirüs vakaları nedeniyle hastanelerde yer bulunamadığını, bu durumun bir Koronavirüs hastasının canına mal olduğunu söyleyem Bakırlıoğlu, “Alaşehir Devlet Hastanesi'nde acilde tedavi görmekte olan Covid-19 hastası 65 yaşındaki Dinçer Gergin isimli vatandaşımızı ne yazık ki kaybettik. Tüm çabalarımıza rağmen Alaşehir'de, Manisa, İzmir ve hatta Denizli'de yoğun bakım ünitelerinde yer bulamadık. Dinçer Gergin tedavi olamaması sebebiyle Covid-19'dan öldü” dedi.

 

Bakırlıoğlu, şunları söyledi:

 

"Türkiye’nin birçok ilinde pandemi için ayrılmış ünitelerde yoğun bakım doluluğunun neredeyse yüzde 100 olduğunu belirterek “Manisa’da şu anda ne yazık ki yoğun bakım ünitelerinde yer yok. Denizli’de, İzmir’de yer yok. Türkiye’de birçok ilde yoğun bakım ünitelerinde yer bulunmamakta ve bu nedenle Manisa bir ilki yaşadı. Yoğunluk sebebiyle bir hasta tedavi olamadan yaşamını kaybetti. İnsanların tedavi olmadan kaybetmek gibi büyük bir korkumuz vardı. Şimdi bu kaygımız gerçek oldu. Korktuğumuz başımıza geldi.

 

Doktorlarımızın hasta seçmek durumuyla karşı karşıya kalması en büyük korkumuz. Bir tane boş yatağın olduğunu, üç tane de yoğun bakım hastası olduğunu düşünürsek, hekimler ister istemez bir tane hastayı yatırmak durumunda kalacaklar.”

 İlgili konular

adanaspor

Adanaspor'un iki maçı daha ertelendi

32 dakika önce

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Adanaspor'un Beypiliç Boluspor maçının ardından iki müsabakasının daha ertelendiği bilgisi paylaşıldı....Devamını oku
kuzu

Cinayete kurban mı gitti, yoksa koronavirüsden mi öldü?

23 saat önce

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden eski AKP İstanbul milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu'nun ölümüyle ilgili oğlu Süleyman Kuzu'dan açıklama geldi. Burhan Kuzu'nun "aslında bir cinayete kurban gittiği" iddiasına oğlu Süleyman Kuzu yanıt verdi. Süleyman Kuzu, Babasının Koronavirüs'e yakalandığını söyledi. Kuzu, "Tedavi sürecini yakından takip ettik. İki kez Sitokin Fırtınası’na maruz kalınca kurtarılamadı” dedi....Devamını oku