Politika

CHP'li Bakırlıoğlu: Hastanede yer bulamayan Covid-19 hastası öldü

2 yıl önce

bakırlıoğlu

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, 65 yaşındaki Covid-19 hastasının hastanelerde yer olmadığı için hayatını kaybettiğini söyledi.

Bakırlıoğlu, yer olmadığı için hastanelere kabul edilmeyen Dinçer Gergin’in fenalaşması üzerine Alaşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını iddia etti.

 

Düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de artan Koronavirüs vakaları nedeniyle hastanelerde yer bulunamadığını, bu durumun bir Koronavirüs hastasının canına mal olduğunu söyleyem Bakırlıoğlu, “Alaşehir Devlet Hastanesi'nde acilde tedavi görmekte olan Covid-19 hastası 65 yaşındaki Dinçer Gergin isimli vatandaşımızı ne yazık ki kaybettik. Tüm çabalarımıza rağmen Alaşehir'de, Manisa, İzmir ve hatta Denizli'de yoğun bakım ünitelerinde yer bulamadık. Dinçer Gergin tedavi olamaması sebebiyle Covid-19'dan öldü” dedi.

 

Bakırlıoğlu, şunları söyledi:

 

"Türkiye’nin birçok ilinde pandemi için ayrılmış ünitelerde yoğun bakım doluluğunun neredeyse yüzde 100 olduğunu belirterek “Manisa’da şu anda ne yazık ki yoğun bakım ünitelerinde yer yok. Denizli’de, İzmir’de yer yok. Türkiye’de birçok ilde yoğun bakım ünitelerinde yer bulunmamakta ve bu nedenle Manisa bir ilki yaşadı. Yoğunluk sebebiyle bir hasta tedavi olamadan yaşamını kaybetti. İnsanların tedavi olmadan kaybetmek gibi büyük bir korkumuz vardı. Şimdi bu kaygımız gerçek oldu. Korktuğumuz başımıza geldi.

 

Doktorlarımızın hasta seçmek durumuyla karşı karşıya kalması en büyük korkumuz. Bir tane boş yatağın olduğunu, üç tane de yoğun bakım hastası olduğunu düşünürsek, hekimler ister istemez bir tane hastayı yatırmak durumunda kalacaklar.”

 İlgili konular

test

Türkiye'de günlük Koronavirüs! 85 kişi daha hayatını kaybetti

1 yıl önce

Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı güncel Koronavirüs tablosuna göre; son 24 saate 13 bin 81 kişinin testi pozitif çıktı, 85 kişi ise yaşamını yitirdi....Devamını oku
can

Türkiye'de günlük Koronavirüs! 143 kişi daha can verdi

1 yıl önce

Türkiye’de son 24 saatte 33 bin 243 kişi koronavirüse yakalanırken 143 kişi daha koronavirüs yüzünden vefat etti....Devamını oku