Politika

CHP’li belediye 22 ayda AKP'nin 200 milyon TL borcunu ödedi

2 gün önce

Tanju Özcan

31 Mart 2019 seçimlerinde Bolu Belediyesi'ni AKP'den 461 milyon lira borçla devralan CHP'li Tanju Özcan, aradan geçen 22 aylık zamanda 200 milyon lira ödediklerini belirtti.

2019’daki yerel seçimlerde AKP’li rakibine sekiz puan fark atarak Bolu Belediye Başkanı seçilen CHP’li Tanju Özcan, geride bıraktığı 22 aylık görev süresinde yapılan projeler hakkında bilgi verirken, yaklaşık 10 aydır ülke genelinde corona virüsü salgınıyla mücadele edildiğini hatırlattı.

 

Bu süreçte yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen başarılı bir dönem geçirdiklerini ve Belediyeyi 461 milyon lira borçla devraldıklarını hatırlatan Başkan Özcan, geçen sürede 200 milyon lira borç ödemesi yaptıklarını, 2021 yılında çok ciddi bir yatırım sürecine gireceklerini dile getirdi. AKP döneminden kalan projelerin 2021 yılı itibarıyla tamamlanacağını belirtti. 

 

Özcan ayrıca, "Geçmiş dönemden elimde kalan dört proje var. Alaaddin Bey’in yaptım dediği, kaynağı hazır dediği ama hiçbir şey yapmadığı 130 milyonluk işi kucağımda buldum. “Karadere Tünelini yaptım” dedi. Tüneli delmek ile yapmak aynı şey değil. Delince bitmiyor. İç kaplama işlemi basit bir işlem değil. Nerdeyse tünelin açılma maliyeti kadar kaplama maliyeti tuttu. Orman Müdürlüğü’ne söz vermiş. “Binanızı yapacağım” demiş, hiçbir şey yapmamış. “Kaynağı hazır” diyordu, kasada beş kuruş para yok. İki ay önce onu da Orman Genel Müdürlüğü’ne teslim ettik. “Pis su arıtmanın kaynağı hazır” dedi. Hiçbir şey yok. 65 milyon TL’ye ihalesini gerçekleştirdim." dedi.

 İlgili konular

chp

CHP'nin yeni sistem önerisi: Güçlü Parlemanto, sembolik Cumhurbaşkanlığı 

1 gün önce

CHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden parlamenter sisteme geçiş amacıyla yaptığı çalışmaları bitirdi. Yapılan çalışmada, eski sistem yerine güçlendirilmiş ve yetkileri artırılan yeni parlamenter sistem taslağı hazırlandı. Hazırlanan çalışmaya göre, Cumhurbaşkanlığı makamı ‘sembolik’ olacak....Devamını oku
akşener

Akşener'de 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasına girdi

3 gün önce

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'sözde cumhurbaşkanı' tartışmasına girerek, "İstediğini söyleyen istemediğini duyarmış" deyimini kullandı....Devamını oku