Politika

CHP'li Karabıyık, Milli Eğitim Bakanı'na LGS'deki şaibe iddalarını sordu

2 hafta önce

chp

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a dün gerçekleşen LGS'de gündeme gelen şaibe sorularını yöneltti.

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yazılı olarak cevaplaması için soru önergesi hazırladı.

 

Karabıyık, hazırladığı soru önergesinde “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan merkezî sınav 06.06.2021 tarihinde tamamlanmıştır. 1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığı sınav ile ilgili bazı şaibeli konular basına yansımıştır. 2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçıkla paralellik gösterdiği iddiaları gündeme gelmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Lale Karabıyık’ın Bakan Selçuk’a sorduğu sorular şöyle sıralandı:

 

1-2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiaları doğru mudur?

 

2-Hangi alanlarda kaç soru bu yayınevinin kitapçığı ile paralellik göstermektedir?

 

3-2021 LGS soruları daha önce her hangi bir alanda yayımlanmış mıdır?

 

4-İptal edilmesi düşünülen soru var mıdır?

 

5-2021 LGS ile ilgili herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?

 

 



İlgili konular

Arif Yoldaş Altıok

CHP'li Belediye Başkanı'na saldırı

4 saat önce

Nevşehir'in CHP'li Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, bugün tıraş olmak için gittiği berber dükkânında 2 kişinin saldırısına uğradığını açıkladı....Devamını oku
kapak

Saldırıya uğrayan Didim Belediye Başkanı hastaneye kaldırıldı

3 gün önce

Geçtiğimiz günlerde beyzbol sopalı saldırıya uğrayan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay; burun kanaması, baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı....Devamını oku