Politika

CHP'li Özgür Özel: Erken seçim Erdoğan’ın iktidarını bitirir

1 hafta önce

seçim

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu ifade ederek, "Erken seçim, Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrünü, daha doğrusu iktidarını bitirir" ifadesini kullandı.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özel, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un "Seçime gidilmesi halinde Sayın Cumhurbaşkanımız kendi siyasi hayatını, siyasi ömrünü de bir anlamda azaltmış oluyor" sözleri hatırlatılması üzerine, erken seçim kararını siyasetçilerin değil, milletin verdiğini söyledi.

 

Anket sonuçlarına göre, Cumhur İttifakı'nın oy oranının, gelecek seçimi kaybettiğini ortaya koyduğunu savunan Özel, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

"Erken seçim, Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidarını bitirir. Muhalefet partisi lideri olarak görev yapar mı onu bilmiyoruz, kendi kararı olacak.

 

Bu anketlerle, sokaktaki bu tepkiyle, bu geriye gidişle, Erzurum'da kendi teşkilatına 'Kibir yapmayın' uyarılarını okuduğunuzda, kazanamayacakları bir seçimi erken yapmayacaklarını, seçimi gününde veya gününe çok yakın bir zamanda yapmak için direneceklerini düşünüyorum."İlgili konular

takan

ABD, Erdoğan'a 2 bin 500 kişiyi "Vatandaşlıktan çıkar!" dedi

1 gün önce

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü yazısında ABD'nin Türkiye’de yaşayan 2 bin 500 kişinin vatandaşlıktan çıkarılmasını talep ettiğini ileri sürdü....Devamını oku