Politika

CHP'li Özkoç'tan S-400 tepkisi

1 yıl önce

ikili

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın S-400’lerle ilgili “ ‘Sürekli kullanacağız diye bir şey yok ki. Bu sistemler tehdit durumuna göre kullanılır. Ona da biz karar veririz” sözlerine “AKP yönetiminde Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en pahalı, en modern hurdasına sahip oldu” yanıtı verdi.

 Bakan Akar’ın, “Girit Modeli’nden söz ederken bu modelin kritik yönüne de değinmeliyiz. Bakana ‘Girit’teki S-300’lerin sürekli operasyonel olmadığı, çoğunluk depoda tutulduğu biliniyor’ diye hatırlattığımda şu yanıtı aldım: ‘Sürekli kullanacağız biye bir şey yok ki. Bu sistemler tehdit durumuna göre kullanılır. Ona da biz karar veririz" şeklindeki sözlerine CHP'li Engin Özkoç'tan tepki geldi.

 

Bakan’ın sözlerine Twitter hesabından yanıt veren CHP’li Özkoç, “AKP yönetiminde Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en pahalı, en modern hurdasına sahip oldu. S-400'leri depoya kaldırmak için aldıklarını söyleyince kızıyorlardı. MSB Bakanı Hulusi Akar'dan Sedat Ergin'e itiraf gibi sözler” ifadelerini kullandı.

 

özkoç


İlgili konular

S-400

ABD'den Türkiye'ye: S-400'leri Ukrayna'ya gönder

3 ay önce

Türk kaynaklar ve analistler, S-400’lerin Ukrayna’ya gönderilmesinin hem teknik zorluklar açısından hem de siyasi sebeplerle mümkün olmadığını ifade etti....Devamını oku
Pompeo

Pompeo uyardı: Türkiye’ye F-16 satmak yasanın ihlali olur

7 ay önce

Eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, F-16 savaş uçaklarını Türkiye'ye satmanın, Amerika'nın Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Mücadele Yasası'nın ihlali olacağını söyledi....Devamını oku