Ekonomi

CHP'li Öztrak: Emeklinin 400 lirası nerede?

5 gün önce

öztrak

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ekonomi, işsizlik, salgın Öztrak'ın gündeminydi. Emniyet'in gazetecilerin görüntü almasını engelleyen genelgesi için Öztrak, "otoriterlileşmenin daniskasıdır" dedi.

 

Öztrak, emeklilerin bayram ikramiyesine 100 lirayı eleştirdi, "emeklilerin 400 lirası nerede?" diye sordu.

 

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, MYK gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ruhsar Pekcan için, Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün çalışanlarına 2016 yılında “hakkında müteyakkız olunması” uyarısında bulunduğu bir mail attığı ortaya çıkmıştı.

 

Öztrak, "Ruhsar Pekcan'ın Emine Erdoğan'ın adını kullanarak vergi ödemeksizin eşya ithali yapmaya çalıştığı" iddialarına yönelik soruya şöyle yanıt verdi:

 

"Devleti özel sektör gibi yöneteceğiz diye iş başına gelenlerin yaptıklarını görüyoruz. Bu bana şu fıkrayı hatırlatıyor; "kümese bekçi arıyorlarmış, en sonunda tilkiyi beğenmişler. Ne kadar maaş istersin demişler. Tilki gülmekten cevap verememiş.

 

Kediye ciğer emanet etmek gibi bir şey. Özel sektör mantığıyla ülkeyi yönetmekten anladıkları bu. Kendilerine çalışan bakanlar."

 

Öztrak, "Erdoğan, emekliye verilecek bayram ikramiyesini, 1.000 liradan 1.100 liraya çıkarmak için, kararname yayımlayacağını söyledi. Kanunla çıkarılmış bir düzenleme, kararnameyle düzenlenemez" dedi.İlgili konular

emekli

Emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin tarihi açıklandı

2 gün önce

Geçen hafta yapılan yasal düzenleme ile emekli bayram ikramiyesi 1000 TL'den 1100 TL'ye yükseltilmişti. Buna göre, emeklilerin bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs tarihlerinde hesaplara yatırılacak....Devamını oku
Pekcan

Eski Bakan Pekcan’ın şirketi, dezenfektanı 2.5 katına bakanlığa satmış

1 hafta önce

Ticaret eski Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan ile alakalı skandallar bitmek bilmiyor....Devamını oku