Politika

CHP'li Tanal, İkizdere'de iş makinesinin üzerine çıkarak destek verdi

4 gün önce

tanal

Rize İkizdere İşkencedere Vadisi'nde, tam kapanmayı fırsat bilerek faaliyetlerini hızlandıran Cengiz İnşaat'a ait iş makinelerini, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal engellemeye çalışarak, köylülerle birlikte suç duyurusu yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da İkizdere’de ki İşkencedere Vadisine giderek bölge halkını ziyaret etti. Ormanlık alanda çalışma yapan iş makinesinin üzerine çıkarak tepki gösteren Mahmut Tanal, “Çevreciyim diyen, çevrecinin daniskasıyım diyenler görsün işte ihanet. Çevrecinin daniskasıyım diyordu birileri. Bizim geldiğimizi görünce makine çalışmayı durdurdu. Çünkü bu çalışmanın hukuksuz olduğunu kendileri de biliyor” diye konuştu.

 

Ormanlık alanda ağaç katliamının devam ettiğin belirten Tanal, “İşkencedere Vadisi'nde iş makineleriyle ağaçları katlediyorlar, doğayı talan ediyorlar! Çalışmaları hızlandırdılar. Çevre kanunun 30. Maddesi uyarınca çevreyi korumak her vatandaşın ödevidir ve hakkıdır. Ekteki deliller ile Anayasa’nın 36. maddesi gereğince hak arama özgürlüğü çerçevesinde suç duyurusunda bulunacağım. İkizdere'de Anayasa 56 ve 169 maddesi ihlal ediliyor. Anayasa ihlali suçu işleniyor. Onun suç duyurusunda bulunacağız” diyerek, ardından kısa süre sonra adliyede suç duyurusunda bulundu.

 İlgili konular

akşener

Akşener: İşbirliği olacak gibi gözüküyor

1 gün önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ittifaklarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Akşener, "DEVA ve Gelecek Partileri var, Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi gözüküyor. DEVA ve Gelecek Partisi'nden bahsediyorum" dedi....Devamını oku
erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu'ya 250 bin liralık tazminat davası

1 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, CHP'li Aykut Erdoğdu hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı....Devamını oku