Politika

CHP'nin Katar tepkisi dinmiyor

1 ay önce

öztrak

CHP Parti sözcüsü Faik Öztrak, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz cuma günü Katar'la yapılan yatırım anlaşmalarına değinen Öztrak, konuyla alakalı sert eleştirilerde bulundu.

Öztrak açıklamasında Katar konusuna dair şöyle değerlendirmeler yaptı:

 

"Borsa İstanbul hisselerinin yüzde 10’u Katar’a satıldı. Ama kaça satıldı, hangi şartlarla satıldı, daha fazla para veren var mıydı? Kimse bilmiyor. İhale Kanunu’na tabi değil, Sayıştay denetlemiyor, milletin meclisi hesap soramıyor. Sarayın kibirlisinin talimatı yetiyor. Milletin malını millete hesap vermeden haraç mezat satıyor. Yarın Çaykur’u, Ziraat Bankası’nı, Halk Bankası’nı, Vakıflar Bankası’nı, Botaş’ı ve ETİ Madeni de dilediğine peşkeş çekebilecek.

 

Önce milletin malı Katar’a verildi, sonra da Damat Fon’daki başkanvekilliği görevinden affedildi. Ama yerine yeni Hazine ve Maliye Bakanı atanmadı. Anlaşılan başkan vekilliği makamına atanmak için, Hazine ve Maliye Bakanı olmak yetmiyor. Damat olacaksın. Bu kabile devleti anlayışıyla yatırımcılara nasıl güven verilir?

 

Bankalar, limanlar, AVM’ler, dijital platformlar, maç yayın hakları, Kanal İstanbul arazileri, ordumuza zırhlı araç üreten şirketler, borsamız ve elbette ordumuzun en stratejik varlığı olan Sakarya Tank Palet Fabrikası. Hepsini Katar’ın üstüne yapıyorlar. Katar aşkıyla, milletin katar katar malını Katar’a veriyorlar. Üst düzey yatırımdan anladığınız, 83 milyonun varını, yoğunu 2,8 milyon nüfuslu bir ülkeye satıp, savmak mı? Korkarız, bu kafayla yakında Türkiye’nin tapusunu da Katar’daki üst düzey yatırımcının üstüne yaparsınız."İlgili konular

öztrak

CHP'li Faik Öztrak'tan son yapılan saldırılara sert çıktı

6 gün önce

CHP Sözcüsü Faik Öztrak düzenlediği basın toplantısında, Gelecek Partili Selçuk Özdağ ve Yeniçağ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na yapılan aşağılık saldırıları çok sert kınadı....Devamını oku
salwa

Türkiye oyun dışında mı kalıyor? Katar ve Riyad arasında yeni gelişme

2 hafta önce

Katar ile Suudi Arabistan arasındaki Salwa sınır kapısı bugün yeniden açıldı....Devamını oku