Yaşam

CHP'ye yüklenen Mahir Ünal'a tepki: Vallahi ben açım, aç! Sorun işsizlik

5 gün önce

Mahir Ünal

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, partisinin Adıyaman İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ünal salonda gündemle ilgili konuşma yaparken kendisini dinlemeye gelen partili bir vatandaş, 'Esas sorun işsizlik vallahi ben açım şu anda' tepkisi gösterirken, vatandaşın sözleri sonrası Mahir Ünal konuşmasını kesti yetkililer vatandaşın koluna girerek salondan çıkardı.

 

Mahir Ünal, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılmak üzere Adıyaman'a geldi. İlk olarak Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'ı ziyaret eden Mahir Ünal, daha sonra AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

 

Toplantıda partililere hitap eden Mahir Ünal, HDP Milletvekili Semra Güzel’in ortaya çıkan fotoğrafına, "Devlet, gerektiğinde gerekli enstrümanları kullanarak terörü sona erdirmek için gerekli tedbirleri, önlemleri alır ama bugün CHP, HDP ile seçim ittifakı yapıyor mu? Yapıyor.

 

Peki AK Parti, çözüm sürecinde terörü bitirmek için Cumhurbaşkanımızın o günkü ifadesiyle 'Elini taşın altına koyup gerekirse baldıran zehri içerim dedi mi?' dedi. Peki biz terörü bitirmek için bütün riskleri aldık mı? Aldık. Silahı bıraktırmak için gerekli her şeyi yaptık mı? Yaptık ama karşımızdakiler ne yaptılar? Karşımızdakiler maalesef silahı bırakmak yerine 2015'te 22 Temmuz'da Şanlıurfa'da 2 emniyet görevlimizi şehit ettiler. Biz terörü bitirmek için mücadele verdik, CHP'nin yaptığı gibi seçim ittifakı yapmadık." dedi.

 

"ESAS SORUN İŞSİZLİK"

 

Mahir Ünal'ın konuşma yaptığı sırada bir vatandaş, ülkede esas sorunun işsizlik olduğunu söyleyerek yaşadığı sıkıntıları dile getirmeye çalıştı. Vatandaş, "Kendim de AK Parti'deyim. Sayın bakanım ülkede esas sorun işsizlik vallahi ben açım şu anda" diyerek ülkedeki ekonomik krize tepki gösterdi. Vatandaşın sözleri sonrası parti görevlileri şahsın koluna girerek salondan dışarı çıkardı.
İlgili konular

Metro hattı

6 CHP'li belediyeden geçen Metro hattı Cumhurbaşkanlığı'ndan onay bekliyor

3 saat önce

CHP’li 6 ilçenin tam göbeğinden geçen ve milyonlarca kişinin yararlanacağı Sefaköy-Beylikdüzü-TÜYAP metro hattı, Cumhurbaşkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan 1 yıldır imza bekliyor....Devamını oku
Taliban

Japonya’dan borçlanan AKP’li belediyeden Taliban’a yardım

2 gün önce

Japonya’dan yaklaşık 41 milyon 600 bin TL borçlanma kararı alan AKP'li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İHH üzerinden Taliban yönetimindeki Afganistan’a 600 bin TL yardım gönderilmesini kararlaştırdı....Devamını oku