Gündem

Çiftlik Bank mağdurları dedektif tuttu: 'Tosuncuk' Brezilya'da

2 yıl önce

Çiftlik Bank mağdurları dedektif tuttu: 'Tosuncuk' Brezilya'da


Çiftlik Bank mağdurları 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın izini bulmak için dedektif tuttu. Dedektif Mehmet Uzuner, "Brezilya’da olduğunu biliyoruz" dedi.
 
Hürriyet gazetesinden İdris Emen'in haberine göre, yüksek kâr payı vaadiyle 80 bin kişiden topladığı 500 milyon TL’nin üzerinde parayla kayıplara karışan ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın, son olarak Uruguay’da lüks bir otomobilin içinde görüntülendi.
 
‘Tosuncuk’ hakkındaki son iddia ise Ukrayna’da intihar ettiği oldu. Söylentilerin ardından Çiftlik Bank mağdurları ‘Tosuncuk’u bulması için bir dedektifle anlaştı.
Dedektif Mehmet Uzuner çalışmalarını şöyle anlattı:
 
“Yaklaşık bir ay önce çalışma başlattık. 2003 yılından beri özel dedektifim. Uluslararası Özel Dedektif Birliği’ne üyeyim. Birliğe üye Latin Amerikalı bir dedektif firmasıyla iş birliği yapıyorum. Mehmet Aydın’ın intihar ettiği veya Ukrayna’da olduğu doğru değil. Aydın’ın Brezilya’da olduğunu biliyoruz. Aydın Brezilya, Paraguay ve Uruguay üçgeninde rahat bir şekilde hareket ediyor. Aydın’ın ev adresi, kullandığı arabalar, gittiği mekanları fotoğraflayıp görüntüleri avukatlara ileteceğiz. Onlar da bu bilgilerle adli mercilere başvuracaklar.”


İlgili konular

Diego Rossi

Diego Rossi Fenerbahçe'de

9 ay önce

Yeni sezonda transfer çalışmalarına hız veren Fenerbahçe, gece yarısı 23 yaşındaki kanat oyuncusu Diego Rossi ile anlaşma sağlandığını ve oyuncunun İstanbul'a davet edildiğini açıkladı....Devamını oku
yunan

Yunanistan’dan Türkiye çıkışı: Egemenlik hakkımızı ihlal ediyor

1 yıl önce

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Akdeniz'de başlatacağı sismik çalışmanın kendi kıta sahanlığı üzerindeki egemenlik haklarını ihlal ettiği uyarısında bulundu....Devamını oku