Gündem

Çin Büyükelçiliği'nden Mansur Yavaş ve Meral Akşener'e tehdit gibi açıklama

1 hafta önce

yavaş

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Barın katliamı konulu paylaşımlarına sert tepki verdi.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Sincan'ın Barın kentinde katliam yapıldığına dair açıklamalarına cevap verdi. 

 

Büyükelçiliğin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi, Çin toprağının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu dünyaca kabul edilen ve tartışılamaz bir gerçektir" denildi.

 

"Çin tarafı, herhangi bir kişi veya gücün Çin’in egemenliğine ve toprak bütünlüğüne herhangi bir şekilde meydan okumasına kararlılıkla karşı çıkmakta ve bunu şiddetle kınamaktadır" diye yapılan açıklamada, "Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır" ifadeleri tehdit gibi anlaşıldı.İlgili konular

yavaş

Mansur Yavaş ekmeği ucuzlattı: Ramazan boyunca Halk Ekmek'te ekmek 1 TL

1 hafta önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ramazan ayı süresince Halk Ekmek bayilerinde ekmeğin 1 TL olacağını duyurdu....Devamını oku