Dünya

Çin Sözcüsü Zao, büyükelçiliğin tweetini "makul ve eleştirilemez" buldu

2 hafta önce

zao

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lijian Zao, Çin'in Ankara Büyükelçiliği'nin Meral Akşener ve Mansur Yavaş'ı etiketleyerek attığı tweeti haklı buldu.

Bir basın toplantısında konuşan Zao, Çin Büyükelçiliği'nin Akşener ve Yavaş'a yönelik "Çin tarafı, haklı karşılık verme hakkını saklı tutmaktadır" ifadelerini içeren paylaşımını "makul ve eleştirilemez" bulduklarını dile getirdi.

 

Global Times'ın aktardığına göre Zao, "Türkiye halkı terörizmin getirdiği acıyı uzun süre boyunca çekti" dedi. Sözcü, Türk halkına "Çin'in egemenliği ve toprak bütünlüğü için yaptığı hamleleri objektif ve mantıklı bir şekilde değerlendirme" çağrısı yaptı. 

 İlgili konular

yavaş

Mansur Yavaş ekmeği ucuzlattı: Ramazan boyunca Halk Ekmek'te ekmek 1 TL

1 hafta önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ramazan ayı süresince Halk Ekmek bayilerinde ekmeğin 1 TL olacağını duyurdu....Devamını oku
yavaş

Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın kampanyasına destek verdi

2 hafta önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başlattığı 'Yeşil'in Başkenti' kampanyasına katıldı. Kılıçdaroğlu, "Sayın Mansur Yavaş'ın Milli Mücadele'nin karargahı Ankara'da başlattığı 'Yeşilin Başkenti' projesinden 1881 adet fidan satın alıyorum" diyerek desteğini açıkladı....Devamını oku