Gündem

Çocuk yaşta zorla evlendirmeleri savunan profesörün dersinde öğrencilerden tepki

2 yıl önce

Çocuk yaşta zorla evlendirmeleri savunan profesörün dersinde öğrencilerden tepki


Elazığ depremi sonrasında yapmış olduğu “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak, gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” paylaşımı ile afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan gerici profesör Bedri Gencer'in bu sabahki dersi, öğrencilerin protestosuna sahne oldu.
 
SoL Haber Portalı'nda yer alan habere göre, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) çocuk evliliğini savunarak ülke gündemine gelen gerici profesör Bedri Gencer'in bu sabahki dersi, öğrencilerin protestosuna sahne oldu.
 
Gencer'in çocuk tacizini meşru kılan beyanlarını hatırlatan öğrenciler dersi topluca terk etti.
 
PEDOFİLİ PROFESÖRÜNDEN KADIN ÖĞRENCİYE: "CIRCIR YAPMA"
 
Öğrencilerin tepkileri üzerine pedofiliyi savunduğu sözlerinin bir kere daha meşru olduğunu savunan Gencer, itiraz eden bir kadın öğrenciye ise "cırcır yapma" sözleriyle çıkıştı.
 
Gencer kendisine tepki gösteren öğrencilere "Abdullah Gül eşiyle kaç yaşında evlendi" diye cevap verirken, öğrencilerin topluca sınıfı terk etmesi üzerine "Sizin arkanızda kimler var biliyorum" diyerek söylendi.
 
Gencer, daha öncesinde boşanmış kadınların "hafif kadınlar" olduğunu ima ettiğini de reddetti.
 

 İlgili konular

Şeyma Döğücü

AKP'li belediye başkanı 'Halk Ekmek' kuyruğundakileri ti'ye aldı

3 ay önce

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, tiyatroya girmek için oluşan kuyruğun fotoğrafını paylaşarak, "Bu gördüğünüz Halk Ekmek kuyruğu değil; Sancaktepe'de tiyatro kuyruğu" diye yazdı....Devamını oku
hakem

TFF'ye tepki büyüyor: Gözlemciler maça çıkmayacak

3 ay önce

Daha önce görevlerini iade eden gözlemciler; Tolga Özkalfa, Hüseyin Sabancı ve Hamza Işın'ın ardından Alanyaspor-Fenerbahçe maçının gözlemcisi Dilan Deniz Gökçek'in de maça çıkmama kararı aldı....Devamını oku