Politika

Çölaşan: FETÖ’cülük suçlamalarını artık ciddiye almıyorum

1 ay önce

emin

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik ‘FETÖ’cü imasında bulunmasının ardından başlayan tartışmaları köşesine taşıyan Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, “Türkiye’de FETÖ’cülük suçlamalarını artık ciddiye almıyorum, söylemesi ayıptır ben de yargı kararı uyarınca FETÖ’cüyüm!” yorumunda bulundu.

Çölaşan, “Karşımıza henüz çıkan bu İYİ Parti sorununda ilginç bir olaya tanık olduk. Bir milletvekili partisinin genel başkanına yakın olan İstanbul İl Başkanını FETÖ’cü olmakla suçladı.İl başkanını tanımam etmem… FETÖ’cü olup olmadığını da bilemem. Madem biliyordu niye şimdiye kadar suskun kaldı, durumu yeni mi öğrendi! Ancak şunu da hemen belirteyim, ben artık Türkiye’de bu FETÖ’cülük suçlamalarını ciddiye almıyorum. Nedenini soracak olursanız… Söylemesi ayıptır ama yargı kararı uyarınca ben de bir FETÖ’cüyüm! Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım ettiğimiz iddiasıyla 3 yıl 6 ay hapis cezasını boşuna vermediler bize!” değerlendirmesini yaptı.

 İlgili konular

kemal

Kılıçdaroğlu, yeni anayasa iddialarını yalanladı: Hayretle izliyorum!

2 hafta önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın yeni anayasa çalışması iddiası hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Böyle bir anayasa çalışması yok. Kamuoyunda tartışılıyor, ben de hayretle izliyorum” dedi....Devamını oku