Yaşam

Cübbeli de 'Tarkan'ın şarkısından rahatsız oldu: Tamamen sokak lafları

11 ay önce

Tarkan

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak tanınan ve iktidara desteğiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, TV100'de katıldığı programda Tarkan'ın gündem olan 'Geççek' şarkısını değerlendirdi.

Ünlü, şarkıya ilişkin olarak, "Tamamen sokak lafları, çarşı pazar. Ama toplumda alıcısı var" ifadelerini kullandı.


Son albümünü 2017 yılında yayınlayan Tarkan, yeni şarkısı Geççek'i 17 Şubat Perşembe akşamı saat 21.00’de dinleyicilerle buluşturdu. ‘Geççek’ şarkısının sözleri ve klibi yayımlandıktan bir süre sonra Twitter’da gündem oldu. #Tarkan ve #Geççek etiketileri, Twitter Türkiye gündeminde ilk sıralara yerleşti. Birçok insan, şarkıda yer alan sözlerin politik anlamlar taşıdığını düşündüklerini ifade etti.

 

Sosyal medyada söz konusu şarkı için "Tarkan milyonlara tercüman olmuş" yorumu yapıldı.

 

Tarkan, şarkıdaki sözler gerekçe gösterilerek iktidara yakın isimler tarafından hedef alınırken; 'Geççek', aralarına siyasi ve ünlü isimlerin de dahil olduğu birçok kişi tarafından beğenildi.

 

“TAMAMEN SOKAK LAFLARI”

 

Ünlü, "Tamamen sokak lafları, çarşı pazar. Ama toplumda alıcısı var. Niye bunu bir buçuk, iki senedir yazmadı bilmiyoruz. Millete bir teselli bahsetmek amacındaysan, korona bitmiş, hastaneler rahatlamış bu zamanda mı teselli veriyorsun?" dedi.

 

"Şimdi seçimde şarkıyı hangi parti kullanacak? Bakalım bu telifi partilere kullandıracak mı bu da çıkacak" ifadelerini kullandı.


Cübbeli Ahmet ayrıca, “Ben de o kadar laf söylüyorum beni HDP hiç sahiplenmedi, seni sahiplendi. Yerli ve Milli bir iktidarı yıkmak istemek neden, Türkiye bölünmesin” şeklinde konuştu.

 

“ŞARKI, DÖNEMSEL OLARAK MANİDAR”


‘Dolar bulunur, vatan bulunmaz’ diyen ‘Cübbeli’, şarkının sürecine dair Kılıçdaroğlu'nun elektrik faturaları çıkışını hatırlatarak, "Dönemsel olarak manidar olmuştur. Neden bu zaman kadar çıkarmadı bilemeyiz tabii ama biraz garip" dedi.İlgili konular

tarkan

Tarkan yine tepkisini ortaya koydu: Tüm kalbimle hekimlerin yanındayım

10 ay önce

Sanatçı Tarkan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hekimlere yönelik “Gidiyorlarsa gitsinler” sözlerine tepki göstererek ''Hekimler bu ülkenin başının tacıdır. Değerleri bilinmelidir" diye destek açıklaması yaptı....Devamını oku
Akşener

Akşener'den Cumhur'a 'Tarkan' göndermesi: Bu kabus, elbette "geççek"

11 ay önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu....Devamını oku