Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te konuştu 

4 hafta önce

erdoğan

Kısıklı'daki konutundan çıkan Erdoğan, helikopterle TEKNOFEST 2021'in düzenlendiği Atatürk Havalimanı'na geçti. Burada Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar ve öğrencilerle birlikte yapılan gösteriyi izledi.

Ardından burada bir konuşma yapan Erdoğan, şu hususlara temas etti:

 

"TEKNOFEST sadece evlatlarımızı dünyanın en modern teknolojileriyle tanıştırmıyor, onlara birlikte iş yapmayı, takım ruhunu, milli duyguları da aşılıyor. Varsın birileri bizim gençlerimizi tanımak yerine sizleri harflerle kategorilere ayırarak tanımaya çalışsın. Varsın birileri bu ülkenin gençlerine vizyon ve ufuk çizmek yerine gençlerimizi kısır gündemlerine alet etmeye çalışsın. Varsın birileri hiçbir ayrım yapmadan bu ülkenin gençlerini kucaklamak yerine siyasi ikballeri ve hırsları uğruna kutuplaştırmanın peşine düşsün. Biz gençlerimize inanıyoruz. Biz gençlerimizi harflerle tanımlayanların fersah fersah ötesinde bir karaktere, bir vizyona sahip olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bugün burada dünyanın seyrini değiştirecek olan uzay yolcularını, bilim insanlarını, pilotları, mühendisleri evet karşımda fizikçileri görüyorum. Bugün burada ülkemizi güvenle huzurla teslim edeceğimiz pırlanta gibi bir gençlik görüyorum.

 

İnsansız hava araçlarımızın dünya basınında manşetleri süslediği gibi TEKNOFEST de dünya medyasının gündeminde bir numara olmalıdır. inşallah önümüzdeki yıldan itibaren TEKNOFEST'i uluslararası bir marka haline getirecek can Azerbaycan'dan başlayarak dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz. Böylece TEKNOFEST'i sadece ülkemizin değil küresel çapta bir inovasyon şölenine dönüştüreceğiz. İstiyoruz ki dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın yeni bir teknoloji geliştiren o genç o girişimi tanıtmak istediğinde aklına ilk TEKNOFEST gelsin. TEKNOFEST'i öyle önemli öyle küresel bir marka haline getirelim ki dünyanın gençleri bu prestijli festivale katılmak için can atsın. Sizlerin gayretleri, sizlerin destekleriyle inşallah bunu da başaracağımıza ben inanıyorum"

 İlgili konular

Ekim özet

24 Ekim gün özeti

57 dakika sonra

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Barlas

Sabah yazarı Barlas'tan Erdoğan'ın büyükelçi talimatına tepki

4 saat önce

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 büyükelçinin "İstenmeyen kişi" ilan edilmesi talebine karşı çıkarak bir yazı kaleme aldı....Devamını oku