Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yedi Güzel Adam Müzesi'nde gençlerle buluştu

2 hafta önce

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'da düzenlenen Yedi Güzel Adam Müzesi'nde “Gençlerle Şiir Gecesi” programına iştirak etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan programda yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi:

 

“Gerçekten çok farklı bir mekanda, yedi güzel adamın yetiştiği ve buradan geleceğe özellikle istikamet verdiği bu mekanda sizlerle bir araya gelmek benim için de anlamlı. Doğrusu belgeselde görmüştüm okulu ama okulun kendisini bizzat görememiştim.

 

Buluştuğumuz yer Kahramanmaraş olunca hava biraz değişiyor. İster istemez söze edebiyatla, sanatla, şiirle başlamamız gerekiyor.

 

Geçtiğimiz kasım ayında açılışını yaptığımız ve yoluna bile “Edebiyat yolu” ismini verdiğimiz bir şehirde başka türlüsü zaten düşünülemezdi. Edebiyat yolunda şimdi sizlerle beraberiz. Bir şehirde sanatın, edebiyatın yaygın olmasının mutlaka pek çok farklı sebebi vardır. Ama Maraş’ta bu sorunun cevabı bellidir. Maraş sözünü edebiyatla, şiirle, türküyle söyleyen bir şehirdir.

 

Hiç şüphesiz aleme, dünyaya ve insanlığa söyleyecek sözü olan insan için edebiyat ve özellikle şiir en doğru yöntemdir. Maraş’ın her ilçesinden, mahallesinden, köyünden yükselen kelimeler, mısralar, dörtlükler dalga dalga kalplere dokunarak, yüreklerden süzülerek mecrasını bulmaktadır."

 İlgili konular

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te konuştu 

1 gün önce

Kısıklı'daki konutundan çıkan Erdoğan, helikopterle TEKNOFEST 2021'in düzenlendiği Atatürk Havalimanı'na geçti. Burada Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar ve öğrencilerle birlikte yapılan gösteriyi izledi....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan, İngilizce soru soran muhabire "I love Venezuela" cevabını verdi

2 gün önce

Erdoğan, ABD ziyareti sırasında bir muhabirin kendisine İngilizce sorduğu "Türkiye'nin Venezuela ile müzakereleri desteklemeye devam etmesi ne kadar önemli?" sorusuna "Venezuela'yı seviyorum" diye cevap verdi....Devamını oku