Teknoloji

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden WhatsApp açıklaması

2 hafta önce

whatsapp

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç sosyal medya Twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu. 

WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi ve veri paylaşımına dair değişiklikler geçtiğimiz günlerde kullanıcıların karşısına bir onay penceresi olarak çıkmaya başladı.

 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

 

Koç, “Facebook şirketler grubunun bir parçası olan Whatsapp, kişisel verilerin yönetiminde Avrupa Birliği’nde yaşayanlar ve yaşamayanları farklı şartlara tabi tutuyor” ifadelerini kullandı.

 

Ali Taha Koç, veri mahremiyeti açısından AB ve diğer ülkeler ayrımının kabul edilemez olduğunu aktardı. Koç, “Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi'nde de belirttiğimiz gibi yabancı menşeli uygulamalar veri güvenliğine yönelik önemli riskler içeriyor” dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç, açıklamasında “Bu sebeple dijital verimizi yerli ve milli yazılımlarla korumalı, kendi ihtiyaçlarımıza göre geliştirmeliyiz. Unutmayalım yerli milli çözümler sayesinde Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalır” ifadelerine yer verdi.

 

 

 İlgili konular

gta5

Ekrem İmamoğlu’ndan GTA 5 göndermeli dezenfekte paylaşımı

12 saat önce

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı esprili paylaşımda GTA 5 oyununun animasyonları ile İETT otobüslerinde yapılan dezenfekte çalışmalarının sürdüğünü belirtti. İmamoğlu'nun paylaşımına binlerce beğeni geldi....Devamını oku
kar

Ankara Valiliği'nden buzlanma ve don uyarısı

1 hafta önce

Ankara Valiliği, don olayı ve kuvvetli buzlanma beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu....Devamını oku