Politika

Dahlan: Eğer bir İsrail ajanı varsa, o Erdoğan'ın kendisidir!

2 yıl önce

Dahlan: Eğer bir İsrail ajanı varsa, o Erdoğan'ın kendisidir!


Fetih Hareketi’nin eski lideri ve Filistin Yasama Meclisi üyesi Mohamed Dahlan, Türkiye’yi daha önce hiç ziyaret etmediğini ve sözde darbe girişimi ile de alakası olmadığını söyledi. Erdoğan’ın kendisiyle alakalı birçok iftirada bulunduğunu ifad eden Dahlan, Türk hükümetine çağrıda bulunarak “İftiralara son vermezseniz elimdeki dosyaları yayınlarım” dedi.
 
Fetih Hareketi’nin eski lideri ve Filistin Yasama Meclisi üyesi Mohamed Dahlan Pazar günü Mısırlı sunucu Amr Edip’in hazırlayıp sunduğu canlı yayın programına katıldı. MBC kanalında  yayınlanan “Hikaye” adlı programa katılan Dahlan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
ERDOĞAN ARAP ÜLKELERİNİ SÖMÜRGESİ ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYOR!
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin başkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzünden kendisine düşmanlık edenlerin sayısının arttığını belirten Dahlan, kendisinin bazı ülke başkanlarına şikayet edildiğine de şaşırdığını ifade etti. Türkiye’de 2016’da yaşanan sözde darbe girişimiyle de alakası olmadığını belirtirken, Erdoğan’ın tüm Arap ülkelerini sömürgesi altına alma hayalleri olduğunu söyledi.
 
BİR İSRAİL AJANI VARSA O DA ERDOĞAN’IN KENDİSİDİR!
 
Dahlan, kendisinin rahmetli Yasir Arafat’ın yanında onurlu bir şekilde mücadele ettiği sıralarda Erdoğan’ın Ariel Şaron’u rezil bir şekilde desteklediğini ifade etti ve “Eğer bir İsrail ajanı aranıyorsa, o Erdoğan’ın kendisinden başkası değildir” dedi.
 
Dahlan, yerleşim bölgelerinde kullanılan %60 oranında demir ve çimentonun Türkiye’den geldiğini, Erdoğan’ın İsrail ile olan ilişkisinin herkes tarafından açıkça bilindiğini ve Türk Başkan’ın Filistin meselesine  hiç bir şekilde de katkı sağlamadığını ifade etti.
 
“Erdoğan serseri bir adamdır” diyen Dahlan sözlerine şöyle devam etti: 
 
“Erdoğan her zaman Arap ülkerinde problem çıkartan kişi olmuştur. Türkiye’nin terörle, DAEŞ’le ve İsrail ile olan ilişkileri apaçık ortadadır. Terör, Libya’da da Suriye’de de Türklerle yayılmıştır. 
 
Erdoğan kendini Müslümanların Halifesi olarak görse de Arapların onurlu duruşu buna müsade etmiyor. Erdoğan’ın Filistin meselesinde temsil ettiği ve çözüme ulaştırdığı hiç bir konu olmadı. Türkiye’de ülkesinden kaçan terör mensubu ihvan üyelerine destek sağlıyor. Mısır’ın yaşamış olduğu kargaşa sonrası ayağa kalkmasıyla Katarlıların da Türklerin de hayalleri söndü. Kendilerine göre Mısır’ı basit bir ülke olarak algılıyorlardı.”
 
Program sunucusu Amr Edip, Türkiye’nin teröristlere sahip çıktığını ve onlara Türk kimliği verildiğini belgelerle açıkladı. 
 
Edip’in yaptığı açıklamaya göre İhvan örgütünün Türkiye lideri Midhat Ahmed El Haddad, isminin Abdullah Türk olması için bavuruda bulundu. İhvanın önemli bir üyesi olan Osama Hasan Gado, ismini Osama Gadoğlu olarak değiştirdi. Muhammed Abd el Aziz el Beşlevi’nin ismi Murat Gül olarak değiştirildi. Yine ismi arananlar listesinde olan Muhammed Abd el Aziz, Türk hükümetinin verdiği pasaportla Hamza Korkmaz ismini aldı. Mursi hükümeti zamanında Yatırım Bakanı olarak görev yapan Yahya Hamed Abdulsemii Elahras ve Mursi’nin danışmanı olan Seyf Eddin Abdulfettah da Türk kimliği verilen kişiler arasında yer aldı.
 
Program sonunda tekrar söz alan Dahlan, Türk hüklümetinin kendisiyle alakalı iftiraları tekrarlaması halinde elindeki dosyayı yayınlayacağını ifade etti.


İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku