Yaşam

Damat adayı matematik testinden geçemeyince düğün iptal edildi

1 ay önce

damat

Hindistan'da bir düğünde, damat gelin tarafından sorulan matematik sorusunu bilemediği için düğün iptal edildi.

Hindistan'da başkent Yeni Delhi yakınlarındaki Uttar Pradesh'te gerçekleşen bir düğün, matematik sorusu nedeniyle iptal edildi.

 

Evliliklerin çoğunun ailelerin ayarlamasıyla yapıldığı Hindistan'da, düğün alanına gelen damat, gelin tarafından kendisine sorulan çarpım tablosunu yapamadı.


Bunun üzerine gelin, 'matematiğin temellerini bilmeyen biriyle evlenemeyeceğini' söyledi. Arkadaşları ve aile üyeleri ise, fikrini değiştirmesi konusunda gelini ikna edemediler.

 

Gulf News'in haberine göre, gelinin kuzeni, damadın eğitimsiz olduğunu öğrenince şaşırdıklarını açıkladı ve şunları söyledi:

 

"Ailesi, damadın eğitim düzeyi konusunda bizi bilgilendirmemişti. Okula gitmemiş bile olabilir. Damadın ailesi bizi aldattı, ama cesur kız kardeşim sosyal tabudan korkmadan dışarı çıktı."

 

Her iki taraf da, köyün önde gelen vatandaşlarının müdahalesi konusunda anlaştığı için polis herhangi bir soruşturma başlatmadı. Ancak, anlaşmanın bir parçası olarak gelin ve damadın ailelerinin hediye ve mücevherleri iade etmeleri gerekecek.İlgili konular

düğün

Ankara'da 30 kişi yedikleri düğün yemeğinden zehirlendi

1 gün önce

Ankara'nın Sincan ilçesinde, düğün evinde yenilen yemekten sonra 30 kişi fenalaştı. Hastanede tedavi altına alınanların yedikleri yemekten zehirlendikleri belirlendi....Devamını oku
düğün

Kısıtlama nedeniyle evlenemeyen çiftler harekete geçti

2 hafta önce

Düğünler için verilen izin uzun süredir planlarını erteleyen binlerce çifti harekete geçirdi....Devamını oku