Politika

Davutoğlu: AYM’yi arka bahçelerine dönüştürdüler

2 gün önce

aym

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Mardin 1’inci Olağan Kongresi'n e katıldı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada, AKP'nin AYM’yi “arka bahçe”ye dönüştürdüğünü ileri sürdü.

Mardin'de konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP'ye "Bu şekilde değil devlet kabile bile yönetilmez" sözleriyle yüklendi.

 

 Konuşmasında birçok konuya değinen Davutoğlu, bir sıkımlık demokratik canı kalan Anayasa Mahkemesi’nin de artık bir arka bahçeye dönüştürüldüğünü vurgulayan Davutoğlu, konuşmasına eleştirilerinin dozunu artırarak şöyle devam etti:

 

“Siz adalet reformu yaptınız. Mesela; Serbest bıraktığınız mafya liderleri siyasi parti başkanlarını ölümle tehdit ediyor. Siz ekonomik reformu yaptınız. Türkiye artık dünyanın en fazla faiz veren ekonomisi. Evet, dünya liginde en yüksek faiz veren ekonomilerden biriyiz artık. Hayaller faiz düşmanlığı, gerçekler dünyanın en büyük faiz cennetini yaratmak. Bu iktidar reform dediğinde, demokrasinin yok edilmesini kastetmektedir. Bu iktidar ekonomik büyüme derse kişi başına gelirin beş yılda 11 bin dolarlardan 8 bin dolara inmesini kastetmektedir. Bu iktidar şaha kalkmış ekonomi derse 2825 TL, 90 Kuruş asgari ücreti, askıda ekmeği kastetmektedir. Bu iktidar güçlü Türkiye derse bir gün Putin’in diğer gün Biden’ın, bir gün Trump’ın diğer gün Çin’in etrafında savrulmayı kastetmektedir. Artık bir soykırıma doğru giden Doğu Türkistan zulmü karşısında Çin’e bir tek cümle kuramayanlar, gidip Çin’le mazlum Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin birer terörist olarak Çin’e iade edilmesi için anlaşma imzalamışlar. Bu nasıl bir onursuzluktur. Gerçekten tarihe geçtiniz. Ancak sizin gibi sözüm ona 'yerli ve milli bir iktidar' Doğu Türkistan’ı unutup Çin’in soykırımlarına çanak tutabilirdi" 

 İlgili konular

özdağ

Ahmet Davutoğlu: "Terör Ankara’da, failler nerede?" diye sordu

2 saat önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dün evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın ameliyatının başarıyla gerçekleştiğini duyurdu. Davutoğlu, “24 saat geçti silahlı-sopalı saldırganlar nerede? Azmettirenler nerede? Terör Ankara'da, failler nerede?” diye soru sorarak sitemeni ifade etti....Devamını oku
çin

Çinliler Türkiye’de yatırım peşinde

1 hafta önce

Ekonomist Dergisi Yazarı Aram Ekin Duran, Çin'in Türkiye yatırımları üzerine yazısında ''Türkiye’deki Çin yatırımları 2019’da 2,6 milyar doları aştı. Türkiye’nin Kuşak Yol projesinin ortağı olması ve lojistik avantajları Çinlilerin ilgisini çekiyor. Çinlilerin yatırım yapma olasılığı yüksek alanlar ise altyapı, sanayi ve teknoloji olarak sıralanıyor.''dedi...Devamını oku