Politika

Davutoğlu Bahçeli'yi fena tersledi: Çamurlaşmamak lazım

1 ay önce

davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli'ye sert çıkarak, "Okuyacağını ve anlayacağını bilsem sayın Bahçeli'ye de göndereceğim de hem az okuyor hem de hiç anlamıyor."diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Denizli İl Kongresi’nde, "Bahçeli artık bir dersi haketti.” diyerek çok ağır sözlerle yüklendi.

 

Davutoğlu konuşmasında, şunları dile getirdi:


"Sayın Bahçeli'nin karakteri şudur, donuk bir yüz, nefret dolu bir söz. Bahçeli, sert söylemleri siyaset zannediyor. Sanki devletin bekası ona bağlı. Kusura bakma sayın Bahçeli, devletin bekası bu vatanın evlatlarına aittir. Kimsenin tekelinde değil. Mevlana diyor ki 'Topraktan geldik toprağa gideceğiz.' Çamurlaşmamak lazım.
Sayın Bahçeli diyor ki 'Diyarbakır diyeceksin' diyor. Sayın Bahçeli, ben ikide bir ayar verdiğiniz Recep Tayyip Erdoğan değilim, bana kimse ayar veremez. Diyarbakır'ın 2 ismi vardır. Biri Amed, biri de Diyar-ı bekir. Diyarbakır diyene de Amed diyene de saygı duyarız. Sayın Bahçeli, ne zaman Diyarbakırlı bir gencin derdiyle dertlendin? Seviyesi, bilgisi yetmeyenler isimlerle konuşur.

 

Sayın Bahçeli, İstanbul konusunda bize ders vermeye kalktı. İstanbul konusunda sayısız makale yazdım. Okuyacağını ve anlayacağını bilsem sayın Bahçeli'ye de göndereceğim de hem az okuyor hem de hiç anlamıyor. Eğer anlamış olsaydı Iraklı gazetecinin o mülakatta bana sorduğu soruya verdiğim cevabı anlardı.

 

Bunlar Türklerin sevdiği Kürtten, Kürtlerin sevdiği Türkten hoşlanmazlar. Bunlar ötekileştirmek ister. Biz ise 83 milyon vatandaşımızın eşit vatandaşlar olarak yaşadığı yeni bir geleceği inşa etmeye geliyoruz.

 

Bana 'Serok Ahmet' diyerek beni itham ettiğini zannediyor. Kürtçeyi olumsuzluk ifadesi olarak kullanıyor.”İlgili konular

davutoğlu

Davutoğlu, büyükelçiler konusunda Erdoğan'ı hedef aldı

18 saat önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın yabancı ülkelerin 10 büyükelçisini hedef alan açıklamalarına çok sert tepki gösterdi....Devamını oku
Ekim

17 Ekim gün özeti

6 gün önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku