Politika

Davutoğlu: Bu cehaletle dolar 12-13 lirayı bulabilir!

1 gün önce

dolar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Ağrı’da Kanaat Önderleri, STK Temsilcileri ve Basın ile bir araya geldiği görüşmede, "Bu cehaletle korkarım ki yıl sonuna doğru dolar 12-13 lirayı bulabilir" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ağrı İl Başkanlığı’nın açılışını yaptıktan sonra Kanaat Önderleri ve STK Temsilcileri ile buluştu.

 

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan, Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu şöyle konuştu:

 

"Türkiye’de öylesine bir tablo ortaya çıktı ki, bu tabloyu artık bu iktidarın da bu hükümetin de kaldırması mümkün değil. Bunun iki sebebi var. Biri cehalet, biri yolsuzluk. Öyle bir cahil ekonomi ekonomi yönetimi var ki, döviz, kur ve enflasyon arasındaki ilişkiyi hala anlayabilmiş değil. Sayın Erdoğan ‘ben ekonomistim’ diyor, Merkez Bankası Başkanı bu alanda doktora yazdığını söylüyor ama maalesef ikiside ekonomi bilgisi ile ekonomi birinci sınıfı geçemezler.

 

Dün gece gece yarısı yine Sayın Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı ile görüştü. Gece yarısı Merkez Bankası Başkan Yardımcıları değişti. Dolar 9.20 lirayı buldu. Beş yıl önce bu rakam 2.85 liraydı. Gelenlerin gece hemen özgeçmişlerine baktım. Bir gün bile Merkez Bankası geçmişleri yok. Başka kurumlarda çalışmışlar ama Merkez Bankacılığı başlı başına bir ihtisas alanıdır, bir bilim alanıdır. Ama kim gelirse gelsin Merkez Bankası’na, Sayın Cumhurbaşkanı bizzat yönetiyor. Aslında Türkiye'de bakan falan yok. Ekonomi Bakanı da, Merkez Bankası Başkanı da, BDDK Başkanı da, hepsi Tayyip Erdoğan ve bütün kurumların içi çözülmüş durumda.

 

Bugün cebinde TL bulunduran birisi en kısa sürede aynı 90’lı yıllarda olduğu gibi dolar almaya çalışıyor, çünkü biliyor ki dolar yarın değer kazanacak. Sayın Erdoğan, sayın Bahçeli'nin Türkiye'sine geri döndürdü Türkiye'yi. 90'lı yıllarda hatırlayacaksınız memur maaşını alır ve hemen gider dolara çevirirdi. Sonra ihtiyaç oldukça 10 dolar 20 dolar bozdururdu ki ay sonuna kadar parası değerini kaybetmesin. Ülkeyi yolsuzluklara kurban ederek, açlık sınırında halkı yaşamaya muhtaç bırakarak, Türk lirasının değerini kaybettirerek gerçek bir ihanet içindesiniz. Bu cehaletle korkarım ki yıl sonuna doğru dolar 12-13 lirayı bulabilir."İlgili konular

Dolar/TL

Dolar/TL alev aldı: Yeni rekor 9,27

1 saat önce

Dolar/TL kurunda hareketlilik sürerken, Merkez Bankası'nın üç yöneticisinin görevden alınmasının ardından zirveye tırmanan dolar, gece saatlerinde 9,27'nin de üzerini gördü....Devamını oku
Ali Babacan

Babacan: Talimatla faiz düşmez

1 gün önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adana'da partisinin Kozan ilçe binasının açılışında konuştu....Devamını oku