Politika

Davutoğlu, iktidara 10 madde ile göz kırptı

1 hafta önce

davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun imzasını taşıyan açıklamada, partinin iktidara destek şartları 10 madde ile kamuoyuna açıklandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "ekonomi ve hukukta reform" söylemi sonrası Gelecek Partisi "10 maddede iktidara demokratikleşme önerisi" sundu.

 

Gelecek Partisi’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan ve partinin genel başkanı Ahmet Davutoğlu'nun imzasını taşıyan açıklamada, sözkonusu 10 maddenin uygulanması durumunda Hükümet'e destek sözü verildi.

 

Maddeler arasında başkanlık sisteminden vazgeçilmesinden kayyım düzenine son verilmesine, Varlık Fonu'nun lağvedilmesinden protesto ve gösteri hakkına saygı gösterilmesine kadar bir dizi talepler var.

 

Talep listesi şöyle sıralandı:

 

 İlgili konular

chp

CHP'den Varlık Fonu ve Katar anlaşmaları için araştırma önergesi verdi

13 saat önce

CHP, Türkiye Varlık Fonu'na bağlı Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının Katar'a devri ile Varlık Fonu'nun işlemlerinin TBMM'de kurulacak bir komisyon aracılığıyla araştırılmasını meclis önergesi ile talep etti....Devamını oku
erdoğan

Varlık Fonu toplantısı Erdoğan başkanlığında başladı

4 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Türkiye Varlık Fonu A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısı, Vahdettin Köşkü'nde başladı....Devamını oku