Politika

Davutoğlu kaza geçirdi: Belinde ciddi sorun var

1 ay önce

Davutoğlu

Haberturk'ten Nagehan Alçı'ya konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun bindiği asansör yere çakılırken, belinde ciddi sorun olduğu ortaya çıktı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, siyasetin gündeminde yer alan konularla ilgili olarak Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtladı.

 

Alçı'nın "Daha önümüzde 1,5 sene var. Bu kadar gergin bir ortamda seçime gitmek yerine muhalefet seçim öncesi iktidarı sistem değişikliğine ikna etmeye yoğunlaşsa daha akılcı olmaz mı?" şeklindeki sorusu üzerine Davutoğlu, "Zaten ikna olurlarsa sistem tabii ki değişir. Biz tabii ki bunu kabul ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

İkna etmek için bir yıl önce randevu istediğini hatırlatan Davutoğlu, "Ama bakın bir yıl kaybettik. Daha çok kaybetmemek için gelsinler sistem değişikliğini birlikte yapalım" diye konuştu.

 

Davutoğlu, şöyle devam etti:


"Tüm partilerin işbirliği ile tam anlamıyla özgürlükçü bir sisteme geçilecekse buna kimse itiraz etmez. Ama Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli hala otoriter bir sistemi tercih ettikleri için özgürlükçü bir modele evet diyeceklerini zannetmiyorum. Ellerindeki güçleri bırakmak istemiyorlar ama şayet fikir değiştirirlerse tabii ki doğru yapıyorsunuz konuşalım deriz. Kimse galibiyet ya da seçim hezimeti beklentisi ile Türkiye’nin önünü tıkamamalı."

 

ALÇI: DAVUTOĞLU'NUN BİNDİĞİ ASANSÖR YERE ÇAKILDI, BELİNDE CİDDİ SIKINTI VAR

 

Nagehan Alçı, Davutoğlu'nun seyahat sırasında bir kaza geçirdiğini aktardı.

 

"Bir yerel radyoya mülakat vermek için giderken bindiği asansör bir kat yere çakıldı, o nedenle belinde ciddi bir sıkıntı var, korse ile oturuyor" diyen Alçı, Mersin ve Amasya programlarının bu nedenle ertelenmesine karar verildiğini söyledi.İlgili konular

akşener

Görüşme sonrası Akşener ve Davutoğlu'ndan ortak basın toplantısı

2 gün önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bir araya geldi. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısına geçildi....Devamını oku
erdoğan

Abdullah Başçı: Davutoğlu ile Erdoğan telefonda kavga etti

1 hafta önce

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, Erdoğan ve Davutoğlu'nun telefondaki kavgasını anlattı. ...Devamını oku