Politika

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a ‘one minute’ hatırlatması

1 hafta önce

erdoğan

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Çin’in Ankara Büyükelçisi’nin Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ı hedef alan paylaşımlarına Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sessiz kalmasını eleştirdi. Davutoğlu, “Davos’ta ‘one minute’ diyen Erdoğan bugün Çin’e niye ‘one minute’ diyemiyor?" diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kahramanmaraş İl Danışma Kurulu toplantısında gündeme dair açıklamalar yaparak, Erdoğan'a şu şekilde göndermede bulundu:

 

*Türkiye Cumhuriyeti tarihinin, belki de bütün bir tarihimizin en zelil tablolarından birine dün rastladık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bayrağını bütün dünyada onurla temsil etmiş bir dışişleri bakanı ve başbakan olarak dün karşı karşıya olduğumuz tablo beni derinden üzdü.

 

*Dün Ankara'da Çin Büyükelçisi bir tivit atarak Türkiye'nin başkentinde istiklal savaşımızın karargahında bir tivit atarak Doğu Türkistan konusunda haklı kaygılarını dile getiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'na ve İYİ Parti Genel Başkanı'na açıktan tehditler savurarak, Ankara'da Türkiye'yi yönetenlere bir ayar vermeye kalkıştı.

 

*Bu bütün diplomatik teamüllere aykırıdır. Bu bizim izzet yüklü tarihimize tam bir hakarettir. Bu istiklalimize hakarettir, müdahaledir. Ankara'daki Büyükelçiler Türkiye'nin misafiri olarak her zaman saygı görürler ama birisi eğer Türkiye'de şu veya bu gerekçe ile parmak sallamaya kalkar, ayar vermeye kalkarsa ona verilecek cevap da en iyi Kahramanmaraş'dan söylenir, haddinizi bilin burası Kahramanmaraş, burası Ankara.

 

*Esas Türkiye'yi bu duruma düşüren iktidara seslenmemiz gerekir. Onurla arkasında durduğumuz şekilde Sayın Erdoğan Davos'ta ‘one minute' demişti ya ve o zaman birlikte bir ekip olarak çalıştığımız o gecede onurla o sözün arkasında durmuş ve İsrail Cumhurbaşkanı'na kendi şahsi telefonundan özür diletmiştik ya ve bütün İslam dünyası, bütün mazlumlar ayağa kalkıp Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın arkasında durmuştu ya şimdi sorma vaktidir; o gün ‘one minute' diyen Erdoğan bugün Çin'e niye ‘one minute' diyemiyor?

 İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Emekli bayram ikramiyelerine enflasyon oranına göre zam yapılacak

50 dakika önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan bayramı ikramiyelerinin zamlı bir şekilde hesaplara yatırılacağını müjdeledi. Ramazan Bayramında ödenecek bayram ikramiyesinin Mayıs ayı başında Kurban Bayramı ödemesinin ise temmuz ortasında yatırılacağı müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ikramiyelerine enflasyon oranına göre zam yapılacağını da açıkladı....Devamını oku
aşı

Hibe edilen 10 bin doz aşı Bosna Hersek'e ulaştı

1 gün önce

Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hibe ettiği 10 bin doz Sinovac aşısı Bosna Hersek'e ulaştı....Devamını oku