Politika

Davutoğlu'ndan iktidara istifa çağrısı: Bu düzen böyle devam edemez

2 hafta önce

Davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aşı ile ilgili farklı açıklama yaptıklarına tepki gösterdi.

Davutoğlu, "Eğer; Sayın Sağlık Bakanı haklıysa, Sayın Cumhurbaşkanı onu tekzip ettiyse Sağlık Bakanı'na düşen hemen istifa etmektir. Eğer; Cumhurbaşkanı haklıysa ve Sayın Sağlık Bakanı yanlış bilgi vererek kamuoyunda paniğe sebep olduysa, Cumhurbaşkanı Sağlık Bakanı'nı görevden almalıdır. Her halükârda bu düzen böyle devam edemez" diye konuştu.

 

Davutoğlu, Sağlık Bakanı Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın covid-19 aşılarına ilişkin yaptıkları açıklamalar arasındaki farklılığa sosyal medya hesabından paylaştığı video ile tepki gösterdi. Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı'na ve bakanlara tavsiyem şudur; sağlık sorununu çözmeden önce, kendi aralarındaki iletişim sorununa sağlıklı bir nitelik kazandırsınlar" dedi.

 

"Bu düzen böyle devam etmez"

 

"Sağlık Bakanı aşı tedarikinde sorun var diyor, Cumhurbaşkanı yok diyor. Siz sağlık sorunundan önce, aranızdaki iletişim sorununu çözün. Ve karar verin; kapanma döneminde Cumhurbaşkanı’nın ifadesi ile bu güzel ülkede hanginiz kalacak?" açıklamasını paylaştı.

 İlgili konular

erdoğan

Erdoğan’dan '19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' mesajı

2 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan yayımladığı mesajında şu konuları dile getirdi:...Devamını oku
Akşener Erdoğan

Akşener'den Erdoğan'a: Buyurun getirin sandığı, hodri meydan

12 saat önce

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sözde tam kapanma sürecinde bir kez daha gördük ki bu zor günlerde millet olarak yapayalnızız....Devamını oku