Politika

Demirtaş’tan Erdoğan’a: Tecridi kaldır, Öcalan ne söyleyecek dinleyelim

4 ay önce

Demirtaş Erdoğan

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Erdoğan'ın "Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek; kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var" açıklamasına yanıt verdi.

Demirtaş, "Erdoğan’ın bu sözleriyle ilgili asıl sorulması gereken şey şudur: Yıllardır tecritte tuttuğunuz Sayın Öcalan’ın ne dediğini nereden biliyorsunuz? O halde tecridi kaldırın, Öcalan avukatları ve ailesiyle düzenli olarak görüşsün, ne söyleyeceğini hep birlikte öğrenelim. Hem ağır bir tecrit uygulamak hem de Öcalan adına Cumhurbaşkanı sıfatıyla konuşmak ahlaki bir tutum değildir." dedi.

 

Demirtaş, "HDP yönetimi ile bizim bir irademiz var. Bu iradenin ezilmesine, yok sayılmasına izin vermediğimiz için beş yılı aşkın süredir hapisteyim. Bir kez daha, iktidarın irademizi kırma girişimine, bize maraba muamelesi yapmasına izin vermeyiz." değerlendirmesini yaptı.

 

 İlgili konular

Kavala ve Demirtaş

Üst düzey AKP'li isim: Kavala ve Demirtaş için bir formül bulunmalı

2 ay önce

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutuklu yargılanması hakkında açıklamada bulundu....Devamını oku
Efsun

Cezaevi yönetimi, Selahattin Demirtaş'ın Efsun'unu “müstehcen” buldu

4 ay önce

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Efsun kitabı, Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi Müdürlüğü tarafından tarafından “müstehcen” bulundu....Devamını oku