Politika

Demirtaş'tan muhalefet liderlerine "istifa" çağrısı

2 hafta önce

Demirtaş

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, muhalefet partilerin liderlerinin ortak bir basın toplantısı ve yedi bölgede ortak miting düzenleyerek hükümeti istifaya davet etmeleri çağrısında bulundu.

Silivri F tipi cezaevinde 5 senedir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak TBMM'deki muhalefet partilerinin genel başkanlarına 'ortak basın toplantısı ve miting düzenleyin' çağrısı yaptı.

 

“Yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var?” diye soran Demirtaş, “Bugün değilse ne zaman?” ifadelerine yer verdi.

 

Muhalefet partisi liderlerine ortaklaşma çağrısında bulunan Demirtaş şu sözleri söyledi:

 

“Hiç değilse Meclis'te temsil edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, ortak bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?”

 
İlgili konular

disk

DİSK İstanbul'da emekçilerin talepleri için miting düzenleyecek

2 gün önce

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret konusunda, DİSK'in, işçi sınıfının, emekçilerin taleplerinin en geniş biçimde temsil edileceği bir miting yapacaklarını açıkladı....Devamını oku
Kemal kılıçdaroğlu

CHP mitinginin sloganı belli oldu: "Milletin sesi Kılıçdaroğlu"

1 hafta önce

CHP'nin Mersin'de düzenlemeyi planladığı mitinginin detayları belli oldu....Devamını oku