Politika

Demirtaş'tan muhalefet liderlerine "istifa" çağrısı

1 yıl önce

Demirtaş

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, muhalefet partilerin liderlerinin ortak bir basın toplantısı ve yedi bölgede ortak miting düzenleyerek hükümeti istifaya davet etmeleri çağrısında bulundu.

Silivri F tipi cezaevinde 5 senedir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak TBMM'deki muhalefet partilerinin genel başkanlarına 'ortak basın toplantısı ve miting düzenleyin' çağrısı yaptı.

 

“Yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var?” diye soran Demirtaş, “Bugün değilse ne zaman?” ifadelerine yer verdi.

 

Muhalefet partisi liderlerine ortaklaşma çağrısında bulunan Demirtaş şu sözleri söyledi:

 

“Hiç değilse Meclis'te temsil edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, ortak bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?”

 
İlgili konular

deva

DEVA Partisi'nin ev sahipliğinde 6 lider yeniden bir araya geldi

10 ay önce

DEVA Partisi'nin ev sahipliğinde 6 muhalefet partisinin lideri yeniden bir araya geldi....Devamını oku
Mutabakat

Muhalefetin açıkladığı `Mutabakat Metni`ndeki 25 kritik madde

11 ay önce

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi'nin aylardır süren “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmasında uzlaştıkları Mutabakat Metni'ni açıklandı....Devamını oku