Politika

Destici net konuştu: HDP, PKK’nın siyasi uzantısı

5 gün önce

destici

Büyül Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP ile görüşen muhalefet partilerini sert bir şekilde eleştirdi.

Destici tepkisinde, "Sen HDP ile neyi konuşacaksın kardeşim? HDP zaten PKK’nın siyasi uzantısı" diye çok sert ifadeler kullandı.

 

Destici, Türkiye'nin bir çok ilinde esnaf ve vatandaşı ziyaret ettiklerini belirterek, bu ziyaretlerde hiç kimsenin Kürt sorunundan bahsetmediğini söyleyerek, bu konuda muhalefeti şu sözlerle eleştirdi:

 

"Türkiye terörün belin kırmışken, terörist sayısı 181'e düşmüşken, şehirlerimizin tamamında huzur hakimken, ana muhalefet partisi genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu, 'Ülkede bir Kürt sorunu var, biz bunu HDP ile konuşmalıyız' diyor. Yani PKK'nın siyasi uzantısıyla. Bunun hemen peşine Meral Akşener, Karamollaoğlu, Babacan ve Davutoğlu takılıyor. Şimdi ben buradan hepsine soruyorum. 'Kürt sorunu vardır' diyenlere soruyorum. Şunu bir tanımlayın, tarif edin, iki cümle ile anlatın da biz de öğrenelim, vatandaş da öğrensin. Bize göre böyle bir sorun yok, milletimize göre böyle bir sorun yok, ülkemizde yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimize göre böyle bir sorun yok. Hiçbirisi böyle bir sorundan bahsetmiyor. Ama sayın Kılıçdaroğlu, sayın Babacan bu sorunu önceliyor. 'Önce bunu çözmemiz lazım' diyor. Yani Türkiye'nin gündeminde olmayan bir sorunu, Türkiye'nin gündemine sokarak Türkiye'yi yeniden bir iç çatışma noktasına getirmeye mi çalışıyorlar diye insan gerçekten düşünmeden edemiyor. Sen HDP ile neyi konuşacaksın kardeşim? HDP zaten PKK’nın siyasi uzantısı" İlgili konular

milletvekili

4 milletvekilinin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'te

1 gün önce

HDP'li 2, CHP'li 1 ve TİP'li 1 milletvekiline ait 4 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu....Devamını oku
Bahçeli

Bahçeli: HDP’nin kapatılması anaların yüreklerine su serpecektir

5 gün önce

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Analar- Bacılar Kurultayı”na katıldı. Konuşmasında HDP'ye yüklenen Bahçeli, "HDP eşittir PKK", dedi....Devamını oku