Yaşam

Devlet hastanesinde 8 branşta uzman doktor yok

10 ay önce

İznik Devlet Hastanesi

Türkiye'nin dört bir yanında devlet hastanelerinde doktor sıkıntısı yaşanırken, İznik Devlet Hastanesi'nde, 8 branşta doktor olmadığı, hastaların mağdur olduğu iddia edildi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan hastanelerdeki doktor sıkıntısına dikkat çekti.

 

Bursa’nın birçok ilçesinden, devlet hastanelerinde doktor olmadığı yönünde şikayetlerin geldiğini belirten Aydın, “İznik Devlet Hastanesi’nde 8 branşta doktor yok. İznikliler, Bursa’daki özel hastanelere gitmek zorunda kaldıklarını söylediler” dedi.

 

“KİMİ İSTİFA ETMİŞ, KİMİ DE TAYİN OLMUŞ”

 

İznik Devlet Hastanesi’nde Dahiliye ve Genel Cerrahi doktorlarının tayin olduğunu, KBB, FTR ve Radyoloji doktorlarının istifa ettiği bilgisine ulaştıklarını dile getiren Aydın, Enfeksiyon, Cildiye ve Üroloji bölümlerinde ise uzun süredir doktor olmadığına dikkat çekti.

 

“İKTİDAR SADECE SEYREDİYOR, ÇÖZÜM ÜRETMİYOR”

 

“Sağlıkta devrim yaptık” diyenlerin Türkiye’nin sağlık sistemini geriye götürdüklerine, doktorların üzerindeki baskılardan dolayı istifa ettiklerini ifade eden Aydın, “Vatandaşlarımız hergün randevu alabilmek için bizleri arıyor. Telefonda doktor olan hastanede dahi 2-3 aydan önce randevu alabilmek mümkün değil.

 

Sağlıktaki kötü gidişatı biz biliyoruz, vatandaş biliyor ama iktidar sadece seyrediyor ve bir çözüm üretmiyor. Özellikle ilçe hastaneleri kaderine terk edilmiş durumda.

 

Ağır çalışma koşullarına dayanamayan, hak ettiği değeri görmeyen doktorlar ya istifa edip özel hastanelere geçiyor ya da Türkiye'yi terk ederek yurtdışına yerleşiyor. Hastaya da doktora da çare olamayan başarısız bir iktidarla karşı karşıyayız” diye konuştu.İlgili konular

üç kuruş

27 Mart gün özeti

10 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan’ın ödül verdiği doktorun bir yıldır hasta dahi bakmadığı anlaşıldı

10 ay önce

Adana Seyhan Devlet Hastanesi’nde “Yılın Hekimi” seçilen görevli Dr. Alim Çökük'ün yaklaşık bir yıldır nöbet tutmadığı, hasta dahi bakmadığı ortaya çıktı....Devamını oku