Gündem

DİB Erbaş, Namaz Dağı Üs Bölgesi'nde Mehmetçik'i ziyaret etti

1 yıl önce

erbaş

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Şırnak'ta 1995 rakımlı Namaz Dağı Üs Bölgesi'nde Mehmetçik'i ziyaret etti. Askerlerin Regaip gecelerini tebrik eden Erbaş, "Ordumuza dua ediyoruz" dedi.

Çalışmalarla ilgili Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Çekiç ve Namazdağı Komando Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Seyfullah Aydın'dan bilgi alan Erbaş, askerlere moral verdi.

 

Üs bölgesinde kar tünelinde nöbet tutan askerlerle de görüşen Erbaş, onlara görevlerinde başarılar dileyerek şunları söyledi:

 

"Askerimize dua etmek, bu önemli vazifelerinde her zaman yanlarında olduğumuzu ifade etmek, yanlarında olmak için buradayız. Bütün askerlerimize, komutanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Vatan nöbetinde olan kardeşlerimize şunu hatırlatmak istiyorum ki; Peygamber Efendimiz, '1 saat vatan nöbeti tutmak yıllarca nafile ibadetten daha önemli.' buyuruyor. Biz de her vesileyle vatan ve bayrak sevgisini, milli ve manevi değerleri milletimize anlatmaya çalışıyoruz. Ordumuza dua ediyoruz. Jandarmamız, polisimizle her zaman birlik beraberlik içerisinde hizmet ettiğimizi, 90 bin camimizde 150 bin hocamızla her zaman askerlerimize dua halinde olduğumuzu buradan tekrar ifade etmek istiyorum. Askerlerimize bu kutsal vazifelerinde kolaylıklar diliyorum. Regaip gecelerini tebrik ediyorum."

 İlgili konular

erbaş

Diyanet'in "Hutbelerde isim anılmasın" açıklamasına Bardakçı: Uydurmayın

1 yıl önce

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasını taşıyan 5 Mart 1926 tarihli kararnameyi paylaşarak "Hutbelerde isim anılmasını merhumun kendisi istememiş" açıklaması üzerine, tarihçi Murat Bardakçı, "Uydurmayın" dedi....Devamını oku
Rusya ve Ukrayna

Rusya ve Ukrayna'nın askeri kapasiteleri

1 yıl önce

Rusya’nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesinin ardından, iki ülkenin askeri kapasiteleri gündeme geldi....Devamını oku