Dinimizi Tanıyalım

DİB Erbaş: Sosyal medya gence "Kul olduğunu unutturuyor" 

1 hafta önce

erbaş

Sosyal medya düzenlemesi çağrısında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medyada, “Gence adeta kul olduğunu unutturan bir etkileşim var." diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da düzenlenen 2. Gençlik Çalıştayı'nın açılışına katıldı. Erbaş burada yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

 

“Yaşanmakta olan küresel ve toplumsal süreçlerle birlikte gençliğin problemleri de her geçen gün artarak büyümektedir. Gelinen noktada toplumsal hayatı tüm veçheleriyle etkisi altına alan bireysellik, dünyevileşme, sanal hayat, popüler kültür ve hayatın temel gayesi olan kulluktan vareste gündelik anlayışlar, gençliği her taraftan kuşatmıştır. Gence adeta kul olduğunu unutturan bir etkileşim var. Son iki asırdır bir yanda tüketim ve gösteriş sektörü diğer tarafta tefrika ve anarşi üreten terör örgütleri, gençliğin saf duygularını alabildiğine istismar etmektedir. Her ikisi de derin hesapların, kirli planların ve çıkar tutkularının ucuz ve masum kurbanları olarak gençleri seçmektedir.

 

Bir değerler yozlaşması ve medeniyet krizi yaşanıyor. Modern dünyanın bilişim araçları sınır tanımadan tüm coğrafyalara yeni bir kültür endüstrisi, yeni imajlar, düşünceler, tutumlar, yeni davranış biçimleri ve alışkanlıklar pazarlıyor. Maruz kalınan bu meydan okumanın travmatik tezahürleri İslam dünyasında da değişik şekillerde kendini gösteriyor."

 İlgili konular

Şeyma Subaşı

Şeyma Subaşı, Türkiye'den ayrılıyor

2 gün önce

Sosyal medya paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen Şeyma Subaşı, Türkiye'de yaşamayı düşünmediğini açıkladı....Devamını oku
akarca

2021-2022 Adli Yılı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın duasıyla açıldı

2 hafta önce

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, cübbesiyle adli yıl açılışında duaya el kaldırdı....Devamını oku