Gündem

Dışişleri Bakanlığı "11 Eylül" dolayısı ile bir açıklama yayınladı

2 hafta önce

terör

Dışişleri Bakanlığı resmi Twitter hesabından 11 Eylül saldırılarının yıl dönümü dolayısı ile bir açıklama yaptı. Açıklamada "bu terör saldırısını bir kez daha şiddetle kınıyor, saldırının mağdurlarının ve yakınlarının acılarını paylaşmaya devam ediyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı resmi Twitter hesabından 11 Eylül saldırılarının yıl dönümüne dair yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

"ABD'de meydana gelen 11 Eylül terör saldırılarının yirminci yıldönümünde bu acımasız terör saldırısını bir kez daha şiddetle kınıyor, saldırının mağdurlarının ve yakınlarının acılarını paylaşmaya devam ediyoruz.

 

11 Eylül saldırıları ve sonrasındaki küresel gelişmeler, terörizmle mücadelede terör örgütleri arasında ayrım yapmadan uluslararası işbirliğinin gerekliliğini ortaya koymuştur. Türkiye, bu çerçevede uluslararası toplumun diğer üyeleriyle işbirliği içinde terörle mücadeleyi sürdürmekte kararlıdır."İlgili konular

abd

ABD, Ülkü Ocakları'nın terör örgütü olup olmadığını araştıracak

22 saat önce

ABD Temsilciler Meclisi, Ülkü Ocaklarının "yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını" öngören bir maddeyi de içeren 2022 Savunma Bütçe tasarısını onayladı....Devamını oku
eylül  özet

22 Eylül gün özeti

3 gün önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku